1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłonniak DLBCL IVA nawrót
Autor Wiadomość
julmag35 


Dołączyła: 03 Gru 2015
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2015-12-03, 06:13  Chłonniak DLBCL IVA nawrót


Prośba o informacje jakie mogą być kierunki dalszego mojego leczenia.
Przeszłam 8 cykli chemioterapii od XII 2014 do V 2015 oraz radioterapię radykalną w sierpniu 2015.
Pierwszy PET wykonany po 4 cyklach chemii wskazywał na skuteczność działania chemii i cofanie się choroby. W drugim PET wykonanym w czerwcu pozostały zmiany resztkowe w klatce piersiowej i otrzymałam wskazanie do radioterapii.
Obecny wynik PET wskazują na progresję choroby (deauville 5). Pojawiły się aktywne metabolicznie węzły chłonne w przestrzeni zaotrzewnowej jam brzusznej i miednicy. m.in pojawiła się zmiana nad lewą nerką o wymiarach 62x38x cc38 SUVma=17,7. Lewe nadnercze niewidoczne (w obrębie zmiany?). Ponad to kilka węzłów przyaortalnych o wymiarach do 17x15mm SUVmax 22,
węzły na prawo od pnia trzewnego o wym 25x18 SUVmax 12,3 oraz średnicy 12mm SUVmax 15,9. Do tego międzyaortalnoczczy nad rozwidleniem śr 9mm SUVmax 9,6 i zaczczy na poziomie L1 o śr 10mm SUVmax 9,6.
W PET jest również informacja o zapalnych odczynach przełyku i żołądka.
Ognisk rozrostowych w układzie kostnym, klatce piersiowej, głowie i szyi, wątrobie, trzustce i narządach miednicy małej nie ma.

Niestety dostałam na razie tylko informację, że jestem na liście "do przyjęcia" do szpitala, w którym do tej pory się leczyłam i nic poza tym. Tymczasem czuję, że mam jakiś problem z żołądkiem (utrzymujący się nieostry, rozlany ból), bolą mnie plecy w okolicach krzyża i ramiona co coraz bardziej wpływa na moje ogólne samopoczucie (problemy ze snem). Zdaję sobie sprawę, że muszę dalej walczyć ale pojęcia nie mam jakie są w moim przypadku możliwe ścieżki leczenia, które z nich byłyby najlepsze i co zrobić abym była przed jego rozpoczęciem w możliwie najlepszej formie ogólnej.

Będę zobowiązana za podpowiedź.

Rozpoznanie histopat załączam.



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-12-03, 08:04 ]
Zamieszczając wyniki badań itp. bardzo proszę usuwać dane pacjenta i lekarza.



his.-pat..jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1480 raz(y) 658,49 KB

_________________
Julita
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #2  Wysłany: 2015-12-03, 08:13  


Witam Cię na forum
W przypadku nawrotu choroby, należy rozważa się alternatywną chemioterapię. Po zastosowaniu 2–4 cykli takiego leczenia, chorego kwalifikuje się do autoprzeszczepu.
Jaką chemię miałaś w I linii? Czy R-CHOP?
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
julmag35 


Dołączyła: 03 Gru 2015
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2015-12-03, 09:49  


R-chop.
_________________
Julita
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4  Wysłany: 2015-12-03, 12:37  


Teraz najprawdopodobniej zostanie podana chemia wg schematu R-DHAP - jest standardowym protokołem II linii w leczeniu chłoniaków agresywnych, w tym DLBCL.

julmag35 napisał/a:
co zrobić abym była przed jego rozpoczęciem w możliwie najlepszej formie ogólnej.

Najogólniej dbać o siebie. Zbierać siły, nie forsować się, choć mały lekki wysiłek fizyczny jest wskazany (np. spacerowanie), jeśli możesz sobie na to pozwolić. Staraj się nie przeziębiać.
Nie ma też szczególnej diety. Dieta taka, aby dostarczać organizmowi wszystkich potrzebny składników. Właściwie nie ma żadnych ograniczeń. Na pewno żadnych głodówek.

http://dietetykamedyczna....akty-i-mity.pdf
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
julmag35 


Dołączyła: 03 Gru 2015
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2015-12-03, 12:46  


Dzięki za informacje.
Co do mojej formy głównie martwią mnie problemy z żołądkiem. Czy stan zapalny wymaga wyleczenia przed chemią?
_________________
Julita
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #6  Wysłany: 2015-12-03, 17:51  


Raczej trudno powiedzieć, czy jest to stan zapalny, czy wynika z aktywnej choroby ...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group