1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak
Autor Wiadomość
iwona1975 


Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 11

 #1  Wysłany: 2013-04-23, 16:07  Chłoniak


Witam serdecznie.U Mojego meza wykryto chloniaka 14 lutego.2 tygodnie temu maz zmarl.Znalazlam Waze forum dopiero teraz ,kiedy jest za pozno...ale mecza mnie pewne pytania,bo wydaje mi sie ze nie zostalo zrobione wszystko zeby moj Maciek zyl.Czy moge tu dac wyniki i wypisy ze szpitala?czy ktos wyjasni mi te wszystkie sformuowania?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Finlandia: 2013-04-23, 16:30 ]
Wydzielono temat.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2013-04-23, 16:35  


Oczywiście, że możesz, ale w swoim temacie, który właśnie dla Ciebie tu wydzieliłam.
_________________
 
 
iwona1975 


Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 11

 #3  Wysłany: 2013-04-23, 18:50  


Prosze o spojrzenie na 1 licznych opisow i napisanie mi cos wiecej....

[ Dodano: 2013-04-23, 18:51 ]
skan ciag dalszy





maciorek.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2557 raz(y) 428,33 KB

maciorek 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2367 raz(y) 192,28 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-04-23, 19:42  


A co dokładnie chcesz wiedzieć, jakie masz pytania?
_________________
 
iwona1975 


Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 11

 #5  Wysłany: 2013-04-23, 20:34  


CHCE ZEBY KTOS PRZECZYTAL TO I POWIEDZIAL CZY MAZ KWALIFIKOWAL SIE DO CHEMII.
 
iwona1975 


Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 11

 #6  Wysłany: 2013-04-25, 10:16  


witam czy ktos moze czytal te opisy?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #7  Wysłany: 2013-04-25, 11:14  


iwona1975 napisał/a:
witam czy ktos moze czytal te opisy?

Tak przeczytał.
Zerknęłam, było ok. 200 wyświetleń. Także poza mną pewnie i ktoś inny przeczytał.
A że nie odpowiada, to pewnie dlatego, że nie potrafi odpowiedzieć merytorycznie.
I nie wiem czy ktoś będzie potrafił odpowiedzieć na pytanie
iwona1975 napisał/a:
CZY MAZ KWALIFIKOWAL SIE DO CHEMII.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
iwona1975 


Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 11

 #8  Wysłany: 2013-04-25, 12:01  


w sumie to chyba juz nie wazne...bo maz umarl...
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #9  Wysłany: 2013-04-25, 12:09  


Myślę, że na podstawie dostarczonej dokumentacji trudno jest odpowiedzieć na Twoje pytanie. Choć może ktoś inny, kto ma większą wiedzę merytoryczną ... :?ale?:

Nikt nie chce Cię tu zbywać. :/pociesza:/

I bardzo mi przykro z powodu Twojego Męża ::rose::
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #10  Wysłany: 2013-04-25, 13:18  


Na podstawie tego co tutaj przeciwwskazań do chemii nie widać, ale jeśli zgłosił się na oddzial hematologii i tam uznali, że sa jakieś przeciwwskazania, to musiały jakieś być. Nie masz dokumentacji stamtąd?
_________________
 
 
iwona1975 


Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 11

 #11  Wysłany: 2013-04-25, 22:49  


NO WLASNIE CHODZI O TO ZE DOSTAL PIERWSZA CHEMIE,I SKIEROWANIA NA SZPIK I KREW KTORE MIAL ZROBIC ZA KILKA DNI.w PIATEK KIEDY BYL NA CHEMI CZUL SIE NAPRAWDE DOBRZE,W SOBOTE DO GODZI POPOLUDNIOWYCH TEZ I NAGLE BOL KTORY BYL NIEDOOPISANIA.NA ODDZIALE RATUNKOWYM STWIERDZONO ZE TO CHEMIA SPOWODOWALA ZE NERKI ,WATROBA PRZESTALY DZIALAC....MIMO IZ DOSTAL MALA DAWKE.JUTRO POJDE NA ODDZIAL HEMATOLOGII PO JEGO DOKUMENTY.CZYZBY TA CHEMIA GO ZABILA?MA ZDOSTAL DUZE DAWKI MORFINY,POWIEDZCIE MI TYLKO CZY PO NIEJ NAPRAWDE NIC GO JUZ NIE BOLALO?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-04-25, 22:51 ]
Nie pisz z włączonym CapsLockiem (WIELKIMI literami).

[ Dodano: 2013-04-26, 08:40 ]
nie wiedzialam,przepraszam
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #12  Wysłany: 2013-04-26, 09:52  


Teraz już rozumiem.

To co napiszę, może być trudne do zaakceptowania, ale niestety, tak się czasem zdarza i niekoniecznie był tu jakiś błąd ze strony lekarzy. Niektórzy reagują na chemię nadspodziewanie źle. Niektórzy umierają. Nie zawsze da się przewidzieć czy dany pacjent zniesie chemię bez problemów, czy też coś się stanie.
Jeśli jednak chcesz wyjaśniać te sytuację, to tylko bardzo drobiazgowa analiza całej sytuacji przez bardzo dobrych specjalistów mogłaby odpowiedzieć na pytanie czy słusznie podano Twojemu mężowi chemię. To raczej sprawa zbyt skomplikowana na to forum.
_________________
 
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #13  Wysłany: 2013-04-26, 10:08  


Iwona, bardzo mi przykro z powodu śmierci Twojego męża. Czytam Twoje słowa już kilka razy i nie wyobrażam sobie, jak bardzo to jest trudne. Bo przecież chłoniaki generalnie mają "dobrą" prasę, w większości dobrze reagują na leczenie itp. Tym bardziej jest to bolesne.
Ja przed pierwszą chemią przeczytałam wszystko, co się dało na temat efektów ubocznych poszczególnych cytostatyków. Czytałam o czymś takim, jak ostry rozpad guza, w efekcie którego może nastąpić niewydolność nerek. Lekarze na bieżąco badają parametry nerkowe i wątrobowe - wynika z tego, że takie sytuacje, kiedy pacjent źle reaguje na chemię, się zdarzają. Pewnie niezbyt często, ale się zdarzają.
Trzymaj się i dużo sił!!!!
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
iwona1975 


Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 11

 #14  Wysłany: 2013-04-27, 10:26  


No wlasnie,rozpadaja sie...pamietam slowa ordynatora po otrzymaniu wynikow biopsji,p.Iwonko to nie trzustka,to chloniak i to ten lepszy,ktory dobrze reaguje na chemie.A kilka dni tygodni wczesniej jego lekarz prowadzaca mowila ze Maciek jest za slaby na chemie.To po co sie zgodzila???Zeby szybciej umarl???Wracajac do domu mial podobno wyniki dobre,jesli to tak mozna nazwac,i co nagle w ciagu kilku godzin wszystko zaczelo siadac?nerki ,watroba....nie wiem moze ja szukam dziury w calym ale nie wydaje mi sie zeby wszystko co zrobili lekarze bylo prawidlowe.Bedac ostatnio u Meza lakarki,zapytalam czy moze mi spojrzec w oczy i powiedziec ze zrobila dla niego wszystko?powiedziala ze tak,ale z opuszczona glowa...
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #15  Wysłany: 2013-04-27, 11:29  


Zacznijmy od tego, że decyzja o podaniu chemii zapadła po przedstawieniu Wam możliwych konsekwencji i ryzyku tej kuracji.

To są tak rzadkie nowotwory, że bardzo często nawet doświadczonemu lekarzowi przewidzieć co będzie dalej i jak odpowiednio postępować. To nie jest grypa gdzie przebieg choroby i wszystko z nim związane da się w 99% przewidzieć.
Przy nowotworach jest pewien margines błędu. Trzeba się z tym liczyć.

Rozumiem, że w twojej opinii lekarka olała sprawę? Szczerze w to wątpię, zrobiła wszystko co mogła, jednak czasem przy tak trudnych przypadkach ludzie umierają. Nawet jeśli popełniono gdzieś błąd, to na pewno nie wyniknął on z celowego działania.

powiedziala ze tak,ale z opuszczona glowa No a co miała powiedzieć i jak? Po fakcie łatwo wyrokować, ale już jest za późno. Nie podała by chemii, mąż by zmarł - też byś się zapytała czy zrobiła wszystko? Odpowiedź byłaby taka jak teraz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group