1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
powiększony węzeł chłonny.
Autor Wiadomość
vanessa 


Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-10-19, 17:36  powiększony węzeł chłonny.


Witam i proszę o jakąkolwiek informację co to może być. Od 6 tygodni mam guza pod lewa pachą. Dwa tygodnie temu byłam u lekarza rodzinnego, obejrzał zgrubienie i jedyne co mu się nie spodobało to to, że mnie to nie boli. Wysłał zgłoszenie do szpitala na wycięcie guza i zbadanie. Termin miałam dostać za kilka tygodni. Tydzień temu byłam prywatnie u ginekologa aby mieć pewność że tam sie nic nie dzieje. Ginekologicznie wszystko ok. wynik cytologii za 3tyg. Pani doktor zrobiła też USG piersi i guz pod pachą. Piersi ok. pacha chyba nie bardzo. Powiedziała, ze dwa węzły są powiększone, guz 2,06cm x 0,97cm, jest twardy i nieruchomy i że definitywnie do biopsji jak najszybciej. Akurat następnego dnia dostałam pismo z terminem biopsji za 12 tygodni!!!! Udałam się więc do lekarza rodzinnego, aby przyśpieszył termin, i poprosić o badanie krwi. Pan doktor stwierdził, że w moim przypadku OB i CPR i tak będzie podwyższone i nie ma sensu tego robić. A poza tym to uważa że to jest jakaś cysta, ( choć na USG pani doktor nic nie wspominała o żadnej cyście, która byłaby przecież widoczna). I tak teraz czekam i nie wiem co robić. 4 miesiące temu będąc w Polsce (teraz jestem niestety na emigracji) robiłam kontrolnie badanie krwi, morfologia była ok. tylko OB bardzo wysokie. Raczej nie choruję i nic specjalnego mi nigdy nie dolegało. Obecnie od kilkunastu tygodni zauważyłam spadek formy, ostatnio szybciej się męczę. Zaobserwowałam też nocne poty,ale nie w każdą noc. A od kilku dni piecze mnie szyja (a może to tylko moja głowa płata mi figle z tym pieczeniem) Czytałam, że może to być jakiś stan zapalny, ale mnie nic nie boli, tylko temperatura czasami około 37stopni. Obawiam się, że to jakiś nowotwór.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2012-10-19, 21:56  


vanessa, odniosę się bardzo ogólnie do problemu, bo nie mamy praktycznie żadnych wyników badań.
Myślę, że warto sprawdzić morfologię krwi, OB, CRP i rtg kl.piersiowej. Chorobę (rozrostową) układu krwiotwórczego można podejrzewać wówczas gdy powiększone węzły chłonne są niebolesne, twarde i zlokalizowane są m.in pod pachami.
Zwykle takie węzły chłonne mają tendencję do przylegania do siebie i tworzenia tzw. pakietów. temu wszystkiemu towarzyszy spadek masy ciała, gorączka oraz powiększenie wątroby.

Należy również podkreślić, że do do powiększenia węzłów chłonnych może dochodzić w bardzo wielu innych chorobach. Dlatego trzeba wykonać szczegółowe badania, które pozwolą odnaleźć przyczynę tych objawów.

A swoją drogą te odlegle terminy badań diagnostycznych są przerażające...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
vanessa 


Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-12-09, 16:36  


Witam ponownie, mam małe pytanko, otóż chciałabym zrobić USG pachy gdzie znajduje się guzek i moze jamy brzusznej żeby sprawdzić czy tam wszystko w porządku, ale nie wiem jakiej specjalności powinien być lekarz do którego powinnam się umówić. Proszę o radę.
Przepraszam, że zawracam głowę takimi banalnymi pytaniami, ponieważ sa tu ludzie naprawdę ciężko chorzy. Mój lekarz rodzinny twierdzi że nic nie muszę robic tylko czekać na wycięcie i badanie histopatologiczne, prawdopodobnie będzie to w styczniu. Czasami mnie przeraza podejście irlandzkich lekarzy do pacjenta a w święta bedę w Polsce i chciała bym dla świętego spokoju zrobić to USG. Z góry dziękuję za odpowiedż.
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #4  Wysłany: 2012-12-09, 17:00  


Hej Vanessa,

jesli chcesz zrobic prywatnie USG w Polsce, mozesz to zrobic u lekarza radiologa.

Na prywatne USG nie jest potrzebne skierowanie, badanie kosztuje (w zaleznosci od miasta) od 50-150 PLN.

Najlepiej poszukac w internecie, wpisujac na przyklad w Google ''USG jamy brzusznej + miasto, w ktorym bedziesz''.

Pozdrawiam
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #5  Wysłany: 2012-12-09, 17:51  


vanessa,

objaw taki jak guzek, czy powiększony węzeł chłonny pod pachą rzadko świadczy o banalnej dolegliwości. Ja w diagnostyce uwzględniłabym powtórne badanie USG piersi wraz z dołem pachowym..
W sytuacji gdy badaniu będzie towarzyszyła ocena tkanki piersiowej, wówczas należy badanie wykonać około 10 dni cyklu. USG dołów pachowych pod kątem oceny węzłów chłonnych można zrobić w dowolnym dniu cyklu.

Prawdę mówiąc ciągle najważniejszym i ostatecznym badaniem pozostaje biopsja i badanie histo-patologiczne.

Co do wyboru lekarza zgadzam się z tam-tam-taram - wyszukaj albo popytaj....

Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group