1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak PMBCL
Autor Wiadomość
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #16  Wysłany: 2012-02-23, 09:47  


kobiecinka ma więc rację - kontrola efektów leczenia będzie się u Ciebie odbywała za pomocą samego TK. Natomiast PET może okazać się przydatny w wykrywaniu ew. wznowy, gdyby w przyszłości pojawiły się takie podejrzenia.
_________________
 
 
deep 


Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 2 razy

 #17  Wysłany: 2012-03-05, 19:15  


Witajcie,

po ostatnim wlewie boli mnie trochę żyła, w która była lana chemia. Jest ona też zaczerwieniona i mniej elastyczna na długości ok 10 cm. Co można na to poradzić.

Pozdrawiam.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #18  Wysłany: 2012-03-05, 21:25  


deep, trzymaj rękę w cieple, możesz spróbować maści z heparyna, maści z wyciągiem z kasztana lub z arniki lub jakiejś maści na siniaki (nawet mimo że nie masz siniaka). Jeśli śpisz na wznak, to śpij z tą ręką lekko uniesioną (np. opartą na jakiejś poduszce). Jeśli śpisz na boku, to unikaj spania na tej ręce. Niektórzy robią także okłady z liści kapusty, które najpierw należy lekko rozbić tłuczkiem, żeby puściły sok, następnie przyłożyć do zaczerwienionego miejsca i czymś owinąć.

Jeśliby ręka spuchła, to altacet (żel).
_________________
 
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #19  Wysłany: 2012-03-06, 13:35  


Polecam codzienne smarowanie ręki maścią z kasztanowca. Ma korzystny wpływ na żyły, ręka nie boli aż tak bardzo po wlewach.
 
deep 


Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 2 razy

 #20  Wysłany: 2012-03-23, 10:31  


Witajcie,

ostatnią 6 chemię miałem 4 tygodnie temu. Tydzień temu miałem zrobiony tomograf i w śródpiersiu przednim pozostała "resztkowa masa wezłowa 3cm x 1,5cm". Znajduje się ona miedzy oskrzelikami. 3 cm to jest wymiar prawo - lewo a 1,5cm to jest przód-tył. Pierwotnie wymiar ten wynosił 11cm x 8,5cm x 4,5cm. Po 3 chemiach 4cm x 2cm. Morfologia i biochemia jest obecnie prawidłowa.
Badanie PET mam mieć zrobione jak przyjdą wyniki z trepanobiopsji po ostatniej chemii. W badaniu przed pierwszą chemią wyniki z trepanobiopsji był ok ("szpik bogatokomórkowy, prawidłowy).

Mam pytania:
Czy po 6 cyklach R-CHOP może stać się coś złego z moim szpikiem?
Jak długo po ostatniej chemi mieliście robiony PET kontrolny?
Czy w związku z taka masą pierwotną guza rozważyć temat naświetlania?

Pozdawiam Was i życzę dużo zdrowia dla wszystkich na wiosnę :)
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #21  Wysłany: 2012-03-23, 12:06  


deep napisał/a:
Czy po 6 cyklach R-CHOP może stać się coś złego z moim szpikiem?

Może, nie tylko z tego powodu, że zawsze jest możliwa progresja choroby mimo chemii, ale także dlatego, że sama chemia niszczy szpik.
deep napisał/a:
Jak długo po ostatniej chemi mieliście robiony PET kontrolny?

8 tygodni
deep napisał/a:
Czy w związku z taka masą pierwotną guza rozważyć temat naświetlania?

PET pokaże, jaki jest charakter tej resztkowej masy węzłowej i jeśli się okaże, że chłoniak dalej tam siedzi, to na pewno powinny być naświetlania.
A co lekarze mówili o naświetlaniach?
_________________
 
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #22  Wysłany: 2012-03-23, 16:41  


Wysyłają cię na PET jeśli wcześniej miałeś tylko tomograf? Z czym porównają wynik?
Ja tk miałam 6 tygodni po ostatniej chemii.
 
deep 


Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 2 razy

 #23  Wysłany: 2012-03-24, 10:50  


Finlandia tak jak napisałaś naswietlania mam mieć w zależności od wyniku PET. Martwi mnie to, że pierwotna masa guza była na wysokości płuc, oskrzeli, a wiem ze do naświetlania bierze się wymiary pierwotne guza. Dlatego boje się ewentualnych skutków długofalowych naświetlania.
 
deep 


Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 2 razy

 #24  Wysłany: 2012-04-10, 16:02  


Witajcie,

Po 6 chemii RCHOP mój guz w śródpiersiu ma wymiary 3x1,5 cm (tomograf). Wyjściowa wielkości to była 11 x 8,5 x 4,5 cm. Chłoniak PMBCL jest podtypem DLBCL - i najczęściej rozwija sie w śródpiersiu. Teraz wzywają mnie do szpitala aby podać dodatkowe dwie chemie RCHOP. Od ostatniej 6 minie właśnie 8 tygodni. Nie miałem tez robionego badania PET. Czy jest sens tych dwóch chemii po 8 tygodniach. Prosze o pomoc.
 
Minia78 



Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 128
Pomogła: 22 razy

 #25  Wysłany: 2012-04-11, 09:43  


deep napisał/a:
Witajcie,

Po 6 chemii RCHOP mój guz w śródpiersiu ma wymiary 3x1,5 cm (tomograf). Wyjściowa wielkości to była 11 x 8,5 x 4,5 cm. Chłoniak PMBCL jest podtypem DLBCL - i najczęściej rozwija sie w śródpiersiu. Teraz wzywają mnie do szpitala aby podać dodatkowe dwie chemie RCHOP. Od ostatniej 6 minie właśnie 8 tygodni. Nie miałem tez robionego badania PET. Czy jest sens tych dwóch chemii po 8 tygodniach. Prosze o pomoc.


hej :)
Uważam, że jest sens. I to duży :lol:
Ja miałam też guza w śródpiersiu. W założeniu było 6 chemii, ale ostatecznie poddano mnie 8, później radioterapia. I to generalnie, jak guza już nie było ;) Podejrzewam, że poddadzą Cię tym 2 chemiom, później PET i radioterapia.
Pamiętaj, że "dziada" trzeba zlikwidować i to się liczy. 2 dodatkowe chemie nie powinny na tyle zaszkodzić...bardziej...pomóc _littleflower_

Trzymam kciuki i życzę dużo zdrówka
Monia
 
deep 


Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 2 razy

 #26  Wysłany: 2012-04-12, 15:30  


Dzieki Miniu za odpowiedź. Cieszę się że u Ciebie jest wszystko ok. i wracasz już do pracy.
Ja w poniedziałek idę na 7 chemię R-CHOP, ale z tego co mówią w TV i radiu to na dniach ma zacząć brakować leków m. in. tych krórych sie leczy chłoniaki. Czy wiecie o które leki chodzi?

Pozdrawiam Was serdeczne.
 
Minia78 



Dołączyła: 31 Lip 2011
Posty: 128
Pomogła: 22 razy

 #27  Wysłany: 2012-04-13, 09:35  


deep napisał/a:
Dzieki Miniu za odpowiedź. Cieszę się że u Ciebie jest wszystko ok. i wracasz już do pracy.
Ja w poniedziałek idę na 7 chemię R-CHOP, ale z tego co mówią w TV i radiu to na dniach ma zacząć brakować leków m. in. tych krórych sie leczy chłoniaki. Czy wiecie o które leki chodzi?

Pozdrawiam Was serdeczne.


hej Deep ;)

Dzisiaj wspominali o jednym tylko dostawcy, który nie dostarcza leku na czas. Nie podano, o które to cytostatyki i jakiego dostawcę chodzi, ale Ministerstwo zapewnia, że nie powinno być powodu do niepokoju, gdyż mają zamienniki za granicą.
W sumie jestem bardzo zdziwiona, że coś takiego ma miejsce. Leczyłam się w Gliwicach i nigdy nie doszło do podobnej sytuacji. Przynajmniej nic mi nie wiadomo.

Wszystko będzie dobrze, nie martw się...Leki będą :)
pozdrawiam serdecznie
Monia
 
deep 


Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 2 razy

 #28  Wysłany: 2012-05-09, 21:26  


Witajcie,

Właśnie odebrałem wyniki PET po 10 tygodniach od zakończenia ostatniej 6 chemii r-chop. Był to mój pierwszy PET. Jedyne co jest niepokojące to to ze w jednym miejscu o średnicy do 8mm jest SUV max 2,6. Jest to miejsce gdzie pierwotnie było zlokalizowany guz pierwotny o wym 110x85x45mm.
Pozostałe
SUV MPBS 2,0,
SUV wątroba 3,5

W wniosku: obraz PET zmiany w środpiersiu (drobne ognisko w rzucie zamostkowej masy) sugeruje możliwość przetrwalego procesu rozrostowego - do oceny klinicznej.

Mój lekarz mówi ze resztę powinnismy wybić za pomocą radioterapii, ponieważ SUV jest niewiewielki.
W poniedzialek mam iść na konsultacje do radiologow i zaczynać lampki w ciagu najbliższych 10 dni.
Co sądzicie o wyniku PET i dalszej konsolidacji leczenia przez radioterapeutów?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #29  Wysłany: 2012-05-10, 07:14  


deep napisał/a:
Mój lekarz mówi ze resztę powinnismy wybić za pomocą radioterapii, ponieważ SUV jest niewiewielki.
W poniedzialek mam iść na konsultacje do radiologow i zaczynać lampki w ciagu najbliższych 10 dni.
Co sądzicie o wyniku PET i dalszej konsolidacji leczenia przez radioterapeutów?

Planowane leczenie jest zgodne ze standardem.
_________________
 
 
deep 


Dołączył: 31 Gru 2011
Posty: 34
Pomógł: 2 razy

 #30  Wysłany: 2012-10-17, 16:54  


Witajcie,

nie zagladalem tutaj od połowy mają kiedy miałem pierwszego PET'a. Na przełomie mają i czerwca miałem naświetlane sródpiersie. W październiku miałem drugi PET i ten wykazał że na chwilę obecną jestem czysty. Wszystkim którzy zaglądają na to wspaniałe FORUM (chorym, moderatorom i wszystkim innym) życzę dużo zdrowia.

Pozdrawiam
deep
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group