1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-10-23, 12:54
Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach
Autor Wiadomość
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #1  Wysłany: 2012-09-25, 11:31  Chłoniak DLBCL umiejscowiony w kościach


Komentarze nie związane bezpośrednio z historią choroby znajdują się w => tym wątku <=

Witam

Od połowy czerwca zmagałem się z bólem i obrzękiem kolana - okolic kolana. Lekarz ortopeda uparcie twierdził że jest to wynik przeciążenia więzadła pobocznego zewnętrznego. Teraz mijają właśnie 3 miesiące od nasilonych objawów. Na początku (od wiosny) były to bóle po zewnętrznej stronie kolana po wysiłku typu bieg intensywny/piłka nożna.

W czerwcu obudziłem się wcześnie rano ok. 4 z ogromnym bólem i udałem się do lekarza ortopedy. Ten bez żadnych obrazowych badan włożył w szynę na 10 dni i nastąpiła niepełna poprawa. Później ból powracał po około 2 dniach chodzenia używające tej nogi (kolano zaczynało niemiłosiernie boleć a potem puchło niewyobrażalnie). Lekarz zakwalifikował to jako przewlekły stan zapalny i leczył fizykoterapią. Otrzymałem także dwa zastrzyki z Depo-medrolu (blokada) w więzadło poboczne zewnętrzne.

Na własną rękę skonsultowałem sprawę z innym lekarzem i ten skierował mnie na MRI. To badanie wykazało zmiany w kłykciu bocznym i otrzymałem skierowanie do szpitala na biopsję i pobranie krwi na posiew.
Obecnie czekam na wyniki tych badań, lekarz prowadzący w szpitalu podejrzewa raka. Chciałbym dowiedzieć się gdzie znajdują się polecane kliniki w których prowadzi się nowotwory kości i przeprowadza chirurgiczną resekcję zmian nowotworowych. Jestem gotowy nawet na amputację jeżeli to będzie zwiększało szanse na lepsze rokowania. Poniżej skany dokumentacji. Może ktoś spotkał się z czymś podobnym. Jakie dodatkowe badania można wykonać aby sprawdzić obecność ewentualnych przerzutów, może jakieś badania krwi też coś wykażą?

Morfologia - wszystko w normie. Lekko podwyższone OB (22) CRP i RF w normie

RTG:
RTG stawu kolanowego AP i bok - Widoczne rozrzedzenie struktury kostnej okolicy bocznego kłykcia kości udowej.

MR-opis:



MR-zdjęcia




W wypisie ze szpitala rozpoznano:
M85.9 - Nieokreślone zaburzenia mineralizacji i struktury kości.

[ Dodano: 2012-09-25, 11:45 ]
Dodam, że mieszkam w województwie Opolskim. Słyszałem o Wrocławskim centrum onkologicznym i Gliwickim (tyle że są). Wiem też że jest taki centrum w Opolu. Za tydzień albo dwa będę miał wynik biopsji i wtedy też ostatecznie okaże się co to jest. Próbka do badań została wysłana do Gliwic, a sama biopsja była robiona w Opolu w szpitalu wojewódzkim na katowickiej. Mam nadzieję że została zrobiona należycie - nacięcie chirurgiczne blizna ma 6-8cm długości, myślałem że będzie trochę mniejsza.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-25, 17:38  


Proponowałabym zaczekać na wynik biopsji i zależnie od niego szukać dalej ewent. ośrodka leczącego.
_________________
 
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #3  Wysłany: 2012-10-05, 21:44  


Greg, czy masz już wyniki biopsji?pozdrawiam
_________________
PaulaG24
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #4  Wysłany: 2012-10-07, 13:47  


Niestety jeszcze czekam, pewnie pod koniec tego tygodnia będą. Może to nie nowotwór, albo coś niezłośliwego mam nadzieje. Posiew pobrany "podokostnowo" jałowy po 48h w warunkach tlenowych, narazie tylko taki wynik mam co chyba wyklucza bakteryjne zakażenie.
 
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #5  Wysłany: 2012-10-16, 09:53  


Hej Greg,czy masz już wyniki
_________________
PaulaG24
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #6  Wysłany: 2012-10-18, 10:32  


Narazie walcze z burdelem w polskiej służbie zdrowia. Walczę o odnalezienie wyników badań. Jak zwykle nikt nic nie wie i odsyłają od jednego sekretariatu do lekarza i tak w kółko. Mimo wszystko liczę, że uzyskam jakoś te wyniki - wkońcu lekarz podejrzewa raka, a tutaj mija 5 tydzień po pobraniu wycinka wyników brak. Brzmi to jak nieśmieszny żart.
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #7  Wysłany: 2012-10-19, 22:49  


Dowiedziałem się, że cała procedura wydłużyła się gdyż zrobiono dodatkowe badanie immunohistochemiczne. W poniedziałek powinien być wynik. Wie ktoś co może tego typu badanie sugerować?
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #8  Wysłany: 2012-10-23, 09:55  


Badanie wycinka wskazało na chłoniaka. Wiecie gdzie najlepiej to leczą?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-10-23, 12:55 ]
Z racji zdiagnozowania chłoniaka, wątek przeniesiony do właściwego mu działu.

 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #9  Wysłany: 2012-10-24, 22:48  


Greg, a jaki to rodzaj chłoniaka?
Ja leczę się w klinice hematologicznej w Krakowie.
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #10  Wysłany: 2012-10-25, 16:08  


Jest to B-cell lymphoma malignum.

Materiał badany: Okostna, Kość, Kość gąbczasta

immunohistochemiczne:
-LCA +
- CD20 +
-CD3 -
-VIM +
-CK -
-NF -
-synaptofizyczna -
-CD99 +/-

Jutro jadę do gliwic, mam nadzieję że coś uda mi się tam pozałatwiać aby nie czekać za długo.

Pomoże ktoś rozszyfrować te łacińskie wyrażenie lymphoma malignum? ("chłoniak złośliwy B komórkowy" ? dobrze tłumaczę?)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #11  Wysłany: 2012-10-25, 19:36  


greg1990 napisał/a:
lymphoma malignum
- chłoniak złośliwy
greg1990 napisał/a:
Jest to B-cell lymphoma malignum.

greg1990 napisał/a:
"chłoniak złośliwy B komórkowy" ? dobrze tłumaczę?

Tak. Chłoniak złośliwy wywodzący się z komórek B
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #12  Wysłany: 2012-10-26, 21:15  


Centrum Onkologii w Gliwicach sprawia całkiem pozytywne wrażenie. Przedewszystkim, aż dziw że jedno specjalizacyjne centrum jest tak ogromne. Byłem na 1szej konsultacji, dostałem skierowanie na PET, ponoć w ciągu 1-2 tyg. będę miał je wykonane, potem oczekiwanie na wynik. Jeszcze do tego będą jeszcze raz badać materiał z wycinka.(tutaj też pewnie będę czekał długo)

Nie wygląda optymistycznie perspektywa czekania z leczeniem kolejnego miesiąca, bo chyba na wcześniejsze rozwiązanie nie mam szans ;/
 
ewelina.wis 


Dołączyła: 08 Wrz 2012
Posty: 101
Pomogła: 17 razy

 #13  Wysłany: 2012-10-26, 23:05  


greg1990, trzymam kciuki, mam nadzieję, że wszystko ułoży się pomyślnie.
pozdrawiam serdecznie.
_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #14  Wysłany: 2012-10-27, 15:09  


Czy ktoś kto zna się trochę na tym, mógłby pomóc mi objaśnić te wyniki tego badania immunohistochemicznego?

Co oznaczają poszczególne parametry i na co mogą wskazywać?

[ Dodano: 2012-10-27, 15:16 ]
Wiem, że CD20+ i CD3- to może wskazywać na DLBCL - które podobno całkiem dobrze rokuje. Jakoś tak doszukuję się może tych pozytywów, pewnie więcej tego typu parametrów będzie potrzebnych.

[ Dodano: 2012-10-27, 15:35 ]
Może szpiczak, już nie wiem... chyba trzeba poczekać na te konkretniejsze badanie.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #15  Wysłany: 2012-10-27, 19:38  


greg1990 napisał/a:
chyba trzeba poczekać na te konkretniejsze badanie.

Za mało markerów (i w ogóle za mało informacji), aby można było powiedzieć jaki to konkretnie chłoniak. Tylko tyle, co już wcześniej napisałeś, że jest to chłoniak z komórek B.

LCA - antygen leukocytarny (służy identyfikacji stanu zapalnego lub chłoniaków)
Obecność LCA na powierzchni komórek nowotworu złośliwego świadczy o różnicowaniu się w kierunku komórek układu limfatycznego i pozwala rozpoznać chłoniaka złośliwego.
CD 3 – to ‘znacznik’ limfocytów T (jeśli byłoby CD3+ mogłoby wskazywać na chłoniaka z limfocytów T)

A np. synaptozyna - sprawdzanie czy ten guz jest pochodzenia neuroendokrynnego.

Niestety trzeba czekać na dodatkowe badania.
Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group