1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: marzena66
2019-08-24, 12:16
Podejrzenie chłoniaka śródpiersia
Autor Wiadomość
Justa71 


Dołączyła: 05 Lip 2019
Posty: 18

 #1  Wysłany: 2019-07-05, 10:07  Podejrzenie chłoniaka śródpiersia


Dzień dobry. mam na imię Justyna. Jestem z Piekar Śl. Mój partner od kilku tygodni uskarżał się na osłabienie, duszności, miał podwyższoną temperaturę, później doszły wymioty , kaszel. Udało mi się go namówić na wizytę u lekarza. Lekarz podejrzewał, że objawy mogą mieć charakter kardiologiczny i dał skierowanie do poradni kardiologicznej. Niezwłocznie umówiłam wizytę prywatnie i już na drugi dzień partner został przyjęty na oddział wewn. Szpitala Miejskiego w Piekarach Śl. W załączeniu karta informacyjna.
W poniedziałek (8.07) ma się zgłosić na oddział Torakochirurgiczny do DR HAB. N. MED. DAMIAN CZYŻEWSKI.
Póki nie ma diagnozy, to wiem, że musimy uzbroić się w cierpliwość.
Proszę na chwilę obecną o zainteresowanie moim wątkiem.
O informację, czy szpital do którego mamy skierowanie jest polecanym ośrodkiem?
Czy w tym wypadku robi się biopsję, czy wziernikowanie śródpiersia?
Czy bardziej skłaniacie się w kierunku chłoniaka? czy mięsaka?
Niepokoi mnie bliskie sąsiedztwo serca i aorty.
Pozdrawiam
Justyna


SKMBT_C22419070509550.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 508 raz(y) 1,45 MB

_________________
Justa
 
Justa71 


Dołączyła: 05 Lip 2019
Posty: 18

 #2  Wysłany: 2019-07-08, 12:38  


Dzień dobry, dzisiaj pobrali w Zabrzu wycinki, nie wiem jaką metodą (partner powiedział, że znieczulenie miejscowe i przez usta). Za 10 dni wyniki. Jutro wychodzi do domu.

[ Dodano: 2019-07-08, 17:32 ]
Z tego, co zrozumiałam, to pobranie wycinków, to była EBUS-EUS, czy to może sugerować, że jednak, to nie chłoniak, a rak płuc lub mięskak? Proszę, niech ktoś coś napisze, bo zaczynam wariować. 2 lat temu pochowałam mamę, zmarła po 3 latach na raka piersi. Lekarz wspomniał, że będzie operacja?
Pozdrawiam Justa
_________________
Justa
 
Justa71 


Dołączyła: 05 Lip 2019
Posty: 18

 #3  Wysłany: 2019-07-10, 07:19  


Dzień dobry. Załączam kartę informacyjną z oddziału torakochirurgii. 10 dni czekania na wynik.
Justa
_________________
Justa
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #4  Wysłany: 2019-07-10, 21:24  


Witaj Justynko,
Niestety brak odpowiedzi wynika prawdopodobnie z tego iż nie mamy jeszcze jednoznacznego rozpoznania.
Bardzo mi przykro że tu trafiliście..
Pragnę zauważyć iż na karcie inf pozostawiono dane pacjęta, powinno je sie usówać przed dodaniem na forum.Popraw to jeżeli mozesz.

Jeżeli chodzi o samą chorobę, wiemy puki co że jest guz oraz coś się dzieje z węzłami.
Sami lekarze prawdopodobnie nie wiedzą jaka to dokładnie choroba, ponieważ w karcie jest napisane chłoniak-mięsak.

Napewno wielkość guza jest znaczna oraz prawdopodobnie zajęte są węzły, pobrane do histopatologii- to oznacza że czeka Was ciężka walka!

Warto jednak pamiętać, że każdą walkę można wygrać i tego puki co sie trzymajcie!

Daj znać jak bedzie tylko wynik.

Trzymam kciuki i pozdrawiam
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
Justa71 


Dołączyła: 05 Lip 2019
Posty: 18

 #5  Wysłany: 2019-07-11, 06:41  


Witaj crayzy, dziękuję za wiadomość.
Ps. kurcze, z pośpiechu załączyłam skan z wszystkimi danymi, a pamiętam, że trzeba je usuwać, tyle, że teraz nie wiem, jak to zrobić. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
Justa
_________________
Justa
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2019-07-11, 09:05  


Justa71,
Załącz jeszcze raz „czyste” wyniki ( również bez nazwisk lekarzy) a ja usunę poprzedni załącznik.
 
Justa71 


Dołączyła: 05 Lip 2019
Posty: 18

 #7  Wysłany: 2019-07-11, 09:30  


Witaj missy.
W zał. poprawione. Dziękuję :)


SKMBT_C22419071110440.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 347 raz(y) 585,58 KB

_________________
Justa
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #8  Wysłany: 2019-07-12, 17:12  


Będzie histpat, będziemy dyskutować - póki co, to tylko wróżenie z fusów. Jakkolwiek w pełni rozumiem, że czekanie jest straszne, cóż, tylko to chwilowo Wam pozostaje :) . Proszę o wynik histpat, odezwę się na pewno.
 
Justa71 


Dołączyła: 05 Lip 2019
Posty: 18

 #9  Wysłany: 2019-07-31, 09:23  


test

[ Dodano: 2019-07-31, 10:41 ]
Witam, nie mogę dodać załączników, więc wypiszę, co otrzymaliśmy.
Badanie oligobiopsyjne: biopsja cienkoigłowa: węzeł chłonny CB/24780-nr 4R - cellulae neoplasmaticae malignae. Wykonane badania immunohistochemiczne: CK-Pan(-), EMA (-), LCA (-) nie pozwoliły na sprecyzowanie rozpoznania. Wskazana konsultacja i poszerzenie panelu przeciwciał w ośrodku onkologicznym.

Z tym wynikiem udaliśmy się na konsultacje. Pani dr zapoznała się z dotychczasową historią i dała skierowanie do Szpitala w Zabrzu (tam gdzie była wykonana biopsja) na O. torakochirurgii z opisem: Guz śródpiersia tylnego. Stan po badaniu EBUS - wynik cellula neoplasmatice. Brak możliwości sprecyzowania rozpoznania. Zakwalifikowany do VATS sin.
Na moje pytanie, w jakim kierunku jej zdaniem "idzie" diagnostyka, powiedziała, że typowe objawy chłoniaka.

01.08. Tom ma przyjęcie na oddział, a dzień później operację.
Czy Waszym zdaniem, coś na tej podstawie można potwierdzić? Czy na wynik z VATS też czeka się kilka tygodni? bo Pani dr wspomniała coś, że wycinek badany jest śródoperacyjnie?
Gdyby potwierdziło się, że to chłoniak, to jaki ośrodek lepszy: IO Gliwice, czy Sz. Katowice?
Pozdrawiam
Justa
_________________
Justa
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #10  Wysłany: 2019-07-31, 13:08  


Z badania śródoperacyjnego nie da się zrobić sensownych barwien, więc czeka się podobnie długo. Oba ośrodki ok, w Katowicach mniejsza kolejka, z tego, co mi wiadomo.
 
Justa71 


Dołączyła: 05 Lip 2019
Posty: 18

 #11  Wysłany: 2019-08-23, 07:26  wyniki


Witam, 20.08 otrzymaliśmy wyniki pobranego wycinka, seminoma. Zbadano jądra, jest guz, a to w śródpiersiu okazało się być przerzutem. Proszę o zamknięcie wątku. Zarejestrowałam się na rj forum. Dziękuję wszystkim za okazałą pomoc.
Serdecznie pozdrawiam
Justyna
_________________
Justa
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #12  Wysłany: 2019-08-24, 12:16  


Na prośbę zainteresowanej zamykam wątek. Jeżeli będzisz chciała jeszcze kiedyś skorzystać, odblokujemy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group