1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Brunatny wyciek z piersi
Autor Wiadomość
magdana 


Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 15

 #1  Wysłany: 2017-09-02, 15:36  Brunatny wyciek z piersi


Witam serdecznie,

W przyszłym tygodniu idę na usg piersi.

Ale mam pytanie bo bardzo sie boję.

Przed Wczoraj przez przypadek ścisnęłam pierś i pokazałą sie brunatno-bvrązowa wydzielina, było tego tyla jak łepek od szpilki, było tłuste w dotyku . Wczoraj natomiast ścisnęłam raz jeszcze i znowu tak hajby z jednego kanalika pojawiła sie ta brunatna wydzielina a z drugiego troszkę wiecej takiej jakby żółtawej.

Dodam, ze czasem pojawiała mi sie taka żółtawo-biała wydzielina po naciśnieciu piersi, ginekolog powiedział, zeby sie tym nie przejmowac.

Mam 39 lat, nikt w rodzinie nie chorował na raka piersi, ani sutka. Badam sie regularnie, ostatnie usg z czerwca 2016r wszystko ok Birads 1.

W maju ginekolog badał piersi i tez ok. Ja nic nie wyczuwam. Moje piersi nie sa gruczołowate, są dobre do badania, tak powiedział radiolog. usg wykonywane w szpitalu na Karowej przez specjalistę.

I nagle coś takiego. Dodam jeszcze, ze ic mnie nie boli, brodawka ok, nie ma nic niepokojącego oprocz tego wycieku. Wycieki nie są samoistne, tylko po naciśnieciu i to tez nie za każdym razem coś poleci.

Karmiłam piesią dwóch synów, młodszego ponad rok. Dzieci urodzone dużo przed 30-stką.
Nie palę, nie piję.

Boję się, ze moze jakiś lekarz coś przeoczył, nie zauważył i że to moze byc rak.

Prosze o jakąś poradę co oprócz usg powinnam zrobić. Jestem przerazona.

z góry dziękuje

[ Dodano: 2017-09-02, 16:05 ]
chciałam dodać jeszcze, ze czekam na okres, który sie spóźnia, i jestem po operacji tarczycy. Teraz TSH powinno byc w normie.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2017-09-02, 18:28  


takie małe ilości nie są jeszcze bardzo alarmujące, ale każdy wyciek trzeba dokładnie "dobadać". Lekarze niestety często takie dyskretne objawy lekceważą. Inna sprawa że dyskretne objawy często są z małego i trudnego do znalezienia guza. Lekarzowi powiedz że Ty się jednak przejmujesz i czy on Ci daje gwarancję że nie ma np 5 mm guzka. W Twoim wieku można już spróbować mammografii. Upieraj się przy rezonansie jeżeli wyciek będzie się przedłużał. Można zrobić badanie bakteriologiczne i cytologiczne tego wycieku ale musiałabyś wydusić więcej. Jesteś pewna że nie było żadnego urazu i krwiaka?
_________________
sprzątnięta
 
monia1i 



Dołączyła: 09 Maj 2016
Posty: 96
Pomogła: 12 razy

 #3  Wysłany: 2017-09-02, 19:53  


Witaj.Ostatnio moja koleżanka miała bardzo podobny
wyciek z piersi o którym piszesz.Po badaniach okazalo
się,że przyczyną jest zbyt wysoki poziom prolaktyny.
Po lekach na wszystko wróciło do normy.
Trzeba to napewno sprawdzić,ale nie ma co za wcześnie
panikować.
Pozdrawiam.
 
magdana 


Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 15

 #4  Wysłany: 2017-09-03, 00:30  


dziękuje za pomoc.

Ja nie chce niczego zlekceważyc.

Badam sie co rok i dlatego się przeraziłam, ze coś takiego miało miejsce.

Wystarszyłam sie tego ze to miało kolor brunatny. Nie ma tam żywej krwi, ale mimo wszystko sie przeraziłam.

Mam abonament w Medicaverze więc ze skierowaniem na rezonans nie bedzie problemu.

Wiem, ze tu osoby maja doświadczenie i dlatego chciałam sie poradzić co mogę zrobic oprócz zwykłego usg.

Mój ginekolog jest rózniez onkologiem, wiec mam nadzieje, ze pokieruje mnie odpowiednio. Ale do wizyty mam jeszcze kilka dni i dlatego napisałam na forum.

Jeszcze raz dziękuje bardzo za odzew

[ Dodano: 2017-09-03, 00:34 ]
Wydaje mi się, ze u mnie też przyczyną może byc wysoki poziom prolaktyny. Po usunięciu tarczycy zaczęłam sie borykac z różnymi problemami zdrowotnymi. Przytyłam, nie mogę schudnac. Raz TSH wynosi 2, a za parę miesięcy prawie 7.

Mam bardzo obfite miesiączki. Ostatnio w macicy pojawił sie polip, za miesiąc juz go nie było.

Muszę dokładnie się przebadac.

Ale patrząc wokół siebie na rodzinę, znajomych, którzy umierają na raka, spanikowałam.

[ Dodano: 2017-09-03, 00:38 ]
Urazu raczej nie było. Być może, ze uderzyłam sie w pierś i tego nie pamiętam.
Nie wiem. Ale zbadam się jeszcze dokładniej. Rok temu usg bez zarzutu, w kwietniu badanie palpacyjne piersi przez ginekologa, tez bez zarzutu. Ale być moze jest jakiś mały guzek, który powstał przez ten rok od usg.

Dam znać po usg piersi i po wizycie u ginekologa , czym spowodowany jest ten wyciek.

[ Dodano: 2017-09-03, 11:50 ]
Bardzo prosze o odpowiedź lekarza z forum. wiem, ze znacie sie na tym co nalezy zrobić i czego wymagac od innych lekarzy, zeby niczego nie przeoczyc.

Ja nie chce stawiania diagnozy przez internet tylko porady na co musze zwrócic uwage.
 
magdana 


Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 15

 #5  Wysłany: 2017-09-06, 20:32  


okazało sie ze jestem w ciązy. Mój ginekolog kazał zrobić usg piersi dopiero za 2 miesiace.

Boje sie teraz jeszcze bardziej, ze ciąża i ze to moze byc w piersi coś złego.
 
mufaso83 



Dołączyła: 09 Sty 2013
Posty: 722
Pomogła: 110 razy

 #6  Wysłany: 2017-09-08, 08:24  


moim zdaniem, jeżeli nadal się denerwujesz, zrób USG piersi prywatnie. To nie jest duży koszt, a sporo wyjaśni i być może Cię uspokoi
pozdrawiam i gratuluję ciąży
_________________
Omnia tempus habent
Mamcia 03.07.1955 - 14.12.2015
 
magdana 


Dołączyła: 06 Lut 2015
Posty: 15

 #7  Wysłany: 2017-09-08, 10:56  


Zrobię na pewno, tylko czy w ciąży takie usg będzie miarodajne, jak piersi wyglądaja inaczej.

Prosze o odpowiedź lekarzy z forum, macie doświadczenie w takich przypadkach.

Moze ktos poleci dobrego lekarza od usg piersi w warszawie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group