1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak ogniska głównego
Autor Wiadomość
IzabelaMaria 


Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: ŁÓDŹ

 #1  Wysłany: 2014-02-24, 12:35  Brak ogniska głównego


Witam serdecznie

Zgłaszam się do Państwa z gorącą prośbą o pomoc.

ogólna historia :
Teść (55l) przed wigilią 2013 zachorował, klasyczne przeziębienie. Jednak po zaleczeniu wciąż czuł się źle, był wyczerpany, zmęczony, cały czas miał stan podgorączkowy. Lekarz zalecił badanie rtg, które wykryło zmiany w płucach. Następnie teść trafił do Centrum Leczenia Chorób Płuc (wypis w załączeniu). Nie będę zanudzać opisem badań i wyników, gdyż wszystko jest w załączeniu, a ja mogę jedynie wprowadzić zamęt.
Wtedy pierwszy raz padło słowo "rak".
Następnie Tata trafił do Szpitala okulistycznego, gdzie "naprawiono" mu oko, które miał operowane wiele lat wcześniej, ze względu na uraz, oczekiwał przeszczepu rogówki. Po operacji ciśnienie w oku wróciło do normy (wypis w załączeniu, oko teoretycznie nie związane z nowotworem).
Dziś otrzymaliśmy wynik badania EBUS, który załączam. Jutro teść zgłasza się do dalszych badań (laryngologia), ma jeszcze zleconą kolonoskopię i gastroskopię, 3 marca wizyta u onkologa.

Ciągle trwają poszukiwania "dziada" głównego, gdyż płuca i węzły chłonne to najpewniej tylko przerzuty. Z tego co wyczytałam, rokowania nie są zbyt pomyślne. Teść w ciągu miesiąca zaczął mieć problemy z męczącym, ostrym kaszlem, schudł, wciąż odczuwa zmęczenie, dodatkowo silny ból twarzy/głowy po stronie operowanego oka (zęby zbadane, wykluczono)

moje pytanie jest następujące:
czy ktoś miał podobne problemy? Martwi nas poszukiwanie głównego ogniska "na oślep", brak tomografii całego ciała, której nikt nie zalecił. jakie badania powinny być wykonane? Onkolog, do którego jesteśmy zapisani jest podobno wspaniałym lekarzem (Pani ordynator onkologii jednego z większych łódźkich szpitali), ale może istnieje w Polsce specjalista od tego konkretnego rodzaju nowotworu i moglibyśmy się tam zgłosić?

byłabym wdzięczna za pomoc, załączam wszystkie wyniki i badania, którymi dysponujemy. Teść jest Ojcem, a od 8 miesięcy dziadkiem, chcemy, by mógł oglądać dorastanie wnuczki, stąd prośba do Was.























Tata 001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 375 raz(y) 1,36 MB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-02-24, 12:38  


Prosimy o załączenie plików w formie załączników do posta (nie linków) i w nieco większym rozmiarze.
_________________
 
IzabelaMaria 


Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: ŁÓDŹ

 #3  Wysłany: 2014-02-24, 12:47  


przepraszam, myślałam, że da się powiększyć linkowane zdjęcia.

[ Dodano: 2014-02-24, 12:59 ]
dalszy ciąg zdjęć, mam nadzieję, że udało mi się dodać wszystkie 10 sztuk.





















Tata 001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1350 raz(y) 296,1 KB

Tata 002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1373 raz(y) 336,55 KB

Tata 003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1387 raz(y) 354,85 KB

Tata 004.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1348 raz(y) 425,74 KB

Tata 005.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1408 raz(y) 421,02 KB

Tata 006.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1285 raz(y) 289,04 KB

Tata 007.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1398 raz(y) 385,96 KB

Tata 008.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1322 raz(y) 242,04 KB

Tata 009.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1334 raz(y) 384,69 KB

Tata 010.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1321 raz(y) 343,88 KB

 
IzabelaMaria 


Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: ŁÓDŹ

 #4  Wysłany: 2014-02-25, 17:12  


to może chociaż ktoś pomoże zinterpretować wyniki badań?
 
koszałkowa 


Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 56
Pomogła: 9 razy

 #5  Wysłany: 2014-02-26, 19:18  


Czego konkretnie chcialabys sie dowiedziec w zwiazku z tymi wynikami? Zmiany w plucach i wezlach to przerzuty guza, ktorego nie udalo sie zlokalizować. Sa to przerzuty odlegle czyli 4 stopien choroby= leczenie paliatywne . Niski stopien zroznicowania komorek oznacza duza zlosliwość nowotworu.
 
IzabelaMaria 


Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: ŁÓDŹ

 #6  Wysłany: 2014-02-26, 19:34  


Teść leży w szpitalu laryngologicznym, czysta szyja, miał robioną TK głowy-czysto. I wedle opinii tamtych lekarzy to jest jednak RAK PŁUC, a nie tylko meta do płuc. Zaprzestają dalszych poszukiwań i w poniedziałek ojciec ma chemię. Z tego co zrozumiałam-paliatywną. Więc wynika z tego, że jest to rak płuc z meta do węzłów.

Nie mam wyników żadnych, tylko informacje przekazane przez męża.

Jak wyglądają "terminy" w takich przypadkach? lekarze nie chcą nic powiedzieć w tej kwestii i twierdzą, że nie da się określić i może to być miesiąc albo 5 lat, co wydaje mi się mało prawdopodobne. czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak wyglądają "terminy" przy takich wynikach?
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #7  Wysłany: 2014-02-26, 19:59  


http://www.forum-onkologi...5.htm#rokowanie
 
IzabelaMaria 


Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: ŁÓDŹ

 #8  Wysłany: 2014-02-26, 21:55  


cleo33 dziękuję. czyli rokowania przy jednym guzie są takie same jak przy zaatakowanych obu płucach?
 
alaslepa 
MODERATOR



Dołączyła: 21 Lip 2012
Posty: 694
Skąd: Gdańsk
Pomogła: 313 razy


 #9  Wysłany: 2014-02-26, 22:13  


IzabelaMaria napisał/a:
czyli rokowania przy jednym guzie są takie same jak przy zaatakowanych obu płucach?

Nie http://www.forum-onkologi...3,255.htm#56675
_________________
www.fundacja-onkologiczna.pl
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #10  Wysłany: 2014-02-26, 22:14  


IzabelaMaria napisał/a:
cleo33 dziękuję. czyli rokowania przy jednym guzie są takie same jak przy zaatakowanych obu płucach?

nie są takie same.

Przy jednym guzie mozna zastosowac leczenie , które prowadzi do wyleczenia ( operacja +chemioterapia czyli leczenie radykalne )
Przy zaatakowanych obu płucach ( czyli rozsiewie nowotworu ) juz takie leczenie nie jest możliwe. Można tylko przedłużyć życie , oraz łagodzić dolegliwości .
_________________
Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei.
 
IzabelaMaria 


Dołączyła: 24 Lut 2014
Posty: 6
Skąd: ŁÓDŹ

 #11  Wysłany: 2014-03-15, 20:34  


Witam ponownie.

Jak pisałam, zaniechano leczenia i uznano, że teść ma po prostu raka płuc.

w piątek 7 marca poszedł do szpitala na chemię. mial ją podawaną przez trzy dni z codziennymi badaniami krwi. Po chemii czuł się niezbyt dobrze.

miał bardzo bardzo duży apetyt, mdłości tylko w sobotę (przed 2 dawką).

Niestety... wczoraj (piątek 14 marca) Tata miał udar. rano poczuł się źle, poprosił mamę o pomoc, ona zaniepokojona zwolnioną mową wezwała pogotowie, a oni go zabrali. Atak udarowy dopiero w szpitalu nastąpił. W piątek TK głowy była czysta. Dziś potwierdzili udar, ale nie wiemy czy miał znów TK, ma znow w poniedziałek. Nie ma z nim kontaktu, ma drgawki, nie mowi, nie rusza się świadomie. Dziś zaczął trochę pomrukiwać i je karmiony, ma cewnik i pampers. Stan jest stabilny, ale podobno kluczowe mają być pierwsze 3-4 doby. leży na OIOMie. Nikt nie może się wypowiedzieć o ewentualnym cofnięciu zmian, nic jeszcze nie wiadomo.

czy ktoś miał taką sytuację? podobno to częste powiązanie, nowotwór płuc + chemia = udar niedokrwienny.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #12  Wysłany: 2014-03-19, 20:57  


Nowotwór zwiększa ryzyko incydentów zakrzepowo-zatorowych, więc to może wpływać na zwiększone prawdopodobieństwo udarów niedokrwiennych.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group