1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Brak diagnozy by zacząć leczenie
Autor Wiadomość
kasienka276 


Dołączyła: 03 Sie 2013
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2013-08-03, 13:04  Brak diagnozy by zacząć leczenie


Bardzo proszę o zapoznanie się z moimi wynikami i podpowiedz gdzie jeszcze moge szukać pomocy i do jakiej poradni się udać Dodaje zdjęcia wypisu szpitalnego z neurologii






 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #2  Wysłany: 2013-08-03, 13:38  


Kasiu, z jakiej miejscowości jesteś lub jakie duże miasto jest w pobliżu? (chodzi o polecenie Ci odpowiedniego ośrodka w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania)

Wydaje się, że w Twoim przypadku należałoby wykonać USG oraz być może MRI (rezonans) piersi oraz USG węzłów chłonnych pachy prawej.
Następnie scyntygrafię kośćca, a być może badanie PET.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kasienka276 


Dołączyła: 03 Sie 2013
Posty: 10

 #3  Wysłany: 2013-08-03, 13:55  


Chrzanów woj małopolskie
Wszystkie wyniki w miare oki tylko w TK te guzy już naprawdę nie wiem co robić bo ból prawego barku, łopatki ,rękii tyłu głowy jest nadal okropny A na chwilę obecną moje leczenie to środki przeciwbólowe
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2013-08-03, 14:14  


Pytanie zatem: czy mogłabyś w celu dokładnej i profesjonalnej diagnostyki oraz ew. leczenia dojeżdżać do ośrodka odległego? Do zaproponowania mam Wrocław lub Kielce. To najbliższe Twego miejsca zamieszkania ośrodki godne polecenia i mogłabym w sprawach organizacyjnych (najpierw korespondencja z nimi via email, następnie ustalenie terminów konsultacji i badań) pomóc.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kasienka276 


Dołączyła: 03 Sie 2013
Posty: 10

 #5  Wysłany: 2013-08-03, 14:31  


Tak mogła bym, bo na chwile obecną nikt nie wie co mi jest ..błędne koło
A czy Ty masz może jakieś konkretne podejrzenia co to może być? I w jakim kierunku się leczyć? teraz dostałam skierowanie do pulmonologa i chirurga

[ Dodano: 2013-08-03, 14:41 ]
Moja pani neurolg bardzo się zdiwiła że po takim TK klatki piersiowej wypisali mnie do domu a nie szukali dalej przyczyny bólu. W środe mam odebrać wyniki z cytologii. W tej chwili jestem na plastrach Transtec i Algan oraz IPP osłonowo

[ Dodano: 2013-08-03, 14:43 ]
Bardzo dziękuje za tak szybką odpowiedz i zainteresowanie moim kiepskim przypadkiem
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #6  Wysłany: 2013-08-03, 15:05  


kasienka276 napisał/a:
A czy Ty masz może jakieś konkretne podejrzenia co to może być? I w jakim kierunku się leczyć?

Prawa pierś jest powiększona. Podejrzenie zmiany ogniskowej (guzka). Skóra miejscowo zaciągnięta. Mammografia wykonana niedokładnie (z powodu dolegliwości bólowych). Wyciek z brodawki piersiowej.
Powiększenie węzłów chłonnych pachy prawej.
Podejrzane guzki w płucach.
W badaniach z krwi obwodowej (OB, CRP, morfologia) brak wykładników stanu zapalnego.

Wszystko powyższe jest wskazaniem do poszerzonej diagnostyki w kierunku raka piersi, z uwzględnieniem, że może być to rak BRCA1-dodatni (mutacja genu). Nowotwory z mutacją tego genu występują często u osób młodych i są niediagnostyczne w mammografii i USG - często można je zobaczyć dopiero za pomocą rezonansu piersi.

Ból barku może być chorobą niezależną (np. na tle autoimmunologicznym) lub powiązaną z rakiem piersi - o ile mamy z nim do czynienia, bo to dopiero domniemania.
Tak czy inaczej odpowiednia diagnostyka w tym kierunku jest konieczna (prawdopodobnie również, o ile potwierdzi się podejrzenie raka piersi - wskazana będzie scyntygrafia kości i/lub PET). Trzeba tę hipotezę albo potwierdzić albo wykluczyć. Wtedy będziemy się "martwić" co dalej i dalej działać.

Temat przenoszę do działu Nowotwory Piersi i Ginekologiczne, a Tobie Kasiu wysyłam prywatną wiadomość w celu ustalenia szczegółów dalszych działań.
Pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
kasienka276 


Dołączyła: 03 Sie 2013
Posty: 10

 #7  Wysłany: 2013-08-03, 15:10  


Czyli to pierś jest pierwotną przyczyną mojego stanu? Obyś miała racje bo żeby walczyć z tym wrogiem muszę go najpierw poznać.. DZIĘKUJE

[ Dodano: 2013-08-04, 10:45 ]
Po bezsennej nocy (z powodu bólu) męczy mnie jeszcze pytanie - Czy wynik cytologii 3(zero objawów) z marca może mieć z tym wszystkim coś ?
Mój ginekolog chyba troszke mnie zbył twierdząc że- zrobimy kontrole za pół roku to się wyjaśni czy to nie wina przyjmowanego Bromergonu....tylko że teraz tak wracając myślami do tego doszłam do wniosku że Bromergon on mi dopiero przepisał na wizycie przy pobraniu cytologii...

Ja mam chyba wielkiego pecha do doktorów :-(
Dobrze że w szpitalu zrobili mi cytologie kontrolnie, wynik mam odebrać w środe + cytologie z piersi.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #8  Wysłany: 2013-08-04, 10:56  


Cytat:
+ cytologie z piersi

Chyba wyniki biopsji?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Biopsja_piersi
"Cytologia to potoczne określenie badania cytologicznego, które jest badaniem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cytologia
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
kasienka276 


Dołączyła: 03 Sie 2013
Posty: 10

 #9  Wysłany: 2013-08-04, 11:03  


Miałam pobraną zwykłą cytologie ginekologiczną oraz cytologie wycieku z brodawki+ posiew
wszystko jest w wypisie
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #10  Wysłany: 2013-08-04, 11:11  


Już widzę, nie doczytałam, przepraszam.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
kasienka276 


Dołączyła: 03 Sie 2013
Posty: 10

 #11  Wysłany: 2013-08-04, 11:20  


Jeszcze jeden dziwny objaw...od rana mam przypuchniętą szyje z prawej strony ( od ucha do środka mostku) i czuję takie duszenie- ucisk, jestem osłabiona i brak siły w rękach i nogach
Od paru dni ciszej mówie- obserwacja rodziny, i mam chrypke...taką dziwną
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #12  Wysłany: 2013-08-04, 22:16  Witaj Kasienka !


Tych lek chirurga oraz ginekologa chyba pogielo im mozgi, czytajác taki wywiad i nie zadzialac natychmiast konsultacja onkologiczna to zbagatelizowanie przypadku, dziwie sie ginekologowi, przecierz szkolil sie z budowy piersi i co moze z takiego opisu wynikac, to przeciez opis podrecznikowy i ulotkowy ?, jak by cos wykazalo w dalszych badaniach w innym szpitalu, to ja bym sprawe oddala do sadu , pozdrawiam anna


Takie jest moje zdanie, przepraszam za bledy, ale mam klawiature z j. angielskim
_________________
anna
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #13  Wysłany: 2013-08-05, 01:28  


jo_a napisał/a:

Chyba wyniki biopsji?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Biopsja_piersi
"Cytologia to potoczne określenie badania cytologicznego, które jest badaniem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy"
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cytologia

Uściślając biopsja (BAC) to nic innego jak badanie cytologiczne. Niemożliwe jest uzyskanie rozpoznania histopatologicznego badając bioptaty. Stąd dużo mniejsza dokładność badania jeśli chodzi o możliwość uzyskania pełnego rozpoznania histologicznego.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
kasienka276 


Dołączyła: 03 Sie 2013
Posty: 10

 #14  Wysłany: 2013-08-05, 16:41  


Witajcie
Miałam dziś konsultacje
1- w poradni pulmonologicznej - guzki do obserwacji, ponowne TK za 3 miesiące by sprawdzić w jakim tempie rosną
2- u lekarza rodzinnego - obejrzał wypis i dał skierowanie do poradni neurochirurgicznej w Krakowie, coś mu się nie podoba w MR kręgosłupa szyjnego.
Muszę ustalić termin.... może wreszcie tam się dowiem co mi jest :?ale?:
Ciekawe jak długo będe czekać na wizyte, dziś nie udało mi się tam dodzwonić.

Do poradni onkologicznej termin dopiero na 14.08....
A ból pomimo leków coraz bardziej mi dokucza....
Pomalutku brak mi sił by dalej szukać przyczyny :cry:
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #15  Wysłany: 2013-08-05, 19:45  


Wynik konsultacji onkologa klinicznego (zaznaczam, że na odległość, bez kontaktu z pacjentką, jedynie na podstawie pisemnej dokumentacji i przywołania przeze mnie zapisów z niniejszego wątku):

Lekarz onkolog kliniczny napisał/a:
Jeśli palpacyjnie wyczuwa się guz piersi bezwzględnie zrobiłabym biopsję gruboigłową (może pod kontrolą USG, jeśli w USG się obrazuje). W przypadku guzów tzw. górnego otworu klp, zmiany nie są widoczne w badaniu. Można wykonać rezonans obejmujący staw barkowy i szczyt płuca. Opisane przez Panią objawy mogą też odpowiadać tzw. Frozen shoulder (to nie nowotwór a zmiany zwyrodnieniowe- bardzo słabe efekty leczenia i rehabilitacji). Jednak bezwzględnie - jeśli jest guz piersi- drążyłabym guz.


Kasiu, w konsultacji chirurgicznej masz podejrzenie guzka o wielkości 8 mm oraz powiększone węzły chłonne pachy prawej:



Ujemny wynik mammografii o niczym nie świadczy. Konieczne jest wykonanie USG piersi oraz (o ile nic ono nie wykaże) rezonansu.
Konieczne jest również wykonanie USG węzłów chłonnych pachy.

Następnie biopsja (guza piersi lub powiększonego węzła pachy prawej).

USG można wykonać bez skierowania, odpłatnie (tak USG piersi, jak i węzłów chłonnych pachy). To tylko informacja z mojej strony, uwzględniając jak odległe są obecnie terminy wykonywania badań refundowanych przez NFZ.

Proszę o bieżący kontakt i pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group