1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Boję się bardzo ... chłoniak?
Autor Wiadomość
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #91  Wysłany: 2015-04-13, 13:35  


Układ immunologiczny w chorobie nowotworowej generalnie jest rozchwiany. Dlatego uważać nie zaszkodzi. :)
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #92  Wysłany: 2015-04-19, 21:19  


Powiało optymizmem. Pozostajemy jeszcze 4 miechy z abvd na dobicie dziada. Kłopoty z dziwnym przełykaniem od paru dni się zakończyły. Prostatę skontroluję.
Prognozy przy takich wynikach co do pomyślności po 6 miesiącach i ew. nawrotach, chyba są pomyślne?



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-04-20, 21:40 ]
:uhm!:


PET.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 2443 raz(y) 115,33 KB

 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #93  Wysłany: 2015-05-10, 20:37  


Cześć
Planuję się wybrać na krótki tygodniowy wypad na wczasy do europejskiego kraju z rodzinką. Tak, wiem, wiem, że może to nie za rozsądne, ale nie będzie mi jakiś nowotwór psuł wypoczynku ;) . Oczywiście między planowanymi wlewkami. Czapeczka na głowie, koszulka - wiem. :)
Mam do Was kilka pytań:
1. Mieliście jakieś doświadczenia w przewożeniu w samolocie zastrzyków, które powinny być w niskiej temperaturze? Chodzi mi o neupogen. Otrzymałem od linii lotniczych odpowiedz, iż mam mieć zaświadczenie przetłumaczone na angielski od lekarza o chorobie, stanie itp. lodówki na pokładzie nie mają - tu jest problem. Jak to przewieźć?
2. Czy jest coś innego, co mogę wstrzyknąć sobie tylko raz, a będzie działało tak jak neupogen? Zarzio?
3. Jakieś dodatkowe ubezpieczenie na wypadek jakiejś hospitalizacji? Od chorób przewlekłych? Czy to jest choroba przewlekła?
4. Na co jeszcze zwrócić uwagę?
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #94  Wysłany: 2015-05-11, 10:15  


Trebor:

2. Neulasta, ale ma mocniejsze działanie i bardziej uciążliwe skutki uboczne - tzn. pacjenci częściej skarżą się na mocny ból, w porównaniu z Neupogenem. Piszę o sobie i wielu znajomych, którzy przyjmowali to i to. Aczkolwiek aplikujesz raz.

3. Wyjeżdżając na urlop po chorobie kupowałam dodatkowe ubezpieczenie dla osób z chorobami przewlekłymi. Nie było to jakoś dużo, a czułam się bezpieczniej. 2 lata temu na 2 tygodnie w Gruzji (czyli poza UE) płaciłam ok. 200 zł.

4. Krem z filtrem 50.
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #95  Wysłany: 2015-05-11, 10:53  


dzięki
A neulasta jak działa, tzn. czy jakoś stopniowo pobudza szpik, czy na zasadzie szybkiego uderzenia? Czy również podskórnie?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #96  Wysłany: 2015-05-11, 11:25  


Podskórnie. Ale częściej powoduje bóle kostne, zmęczenie i inne rewelacje.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #97  Wysłany: 2015-05-11, 11:33  


Spróbuję, poproszę przy najbliższej okazji o eksperyment, zobaczymy jakie będą objawy i jaka będzie odpowiedz na to nowum i czy wbc wzrośnie.

dzięki
 
nube 


Dołączyła: 09 Lut 2015
Posty: 39
Pomogła: 3 razy

 #98  Wysłany: 2015-05-11, 11:45  


Trebor, widzę, że kombinujemy podobnie mały urlop od leczenia:)
Ja biorę Zarzio i myślę żeby to w termos w wkładem termicznym zapakować, 3 godziny powinno przetrwać.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #99  Wysłany: 2015-05-11, 12:29  


Może się komuś przyda. Będzie bez interpunkcji, polskich znaków, ale to cytat ;)
Szanowna Pani,na pokladach naszych samolotow nie ma lodowek,wiec pasazer musi sam zabezpieczyc niska temperature.
Jednoczesnie informuje,ze wszystkie rzeczy zabierane na poklad samolotow podlegaja kontroli bezpieczenstwa.
Na kontrole bezpieczenstwa pasazer musi miec przygotowane zaswiadczenie ,ze leki i zestaw zastrzykow jest niezbedny
w trakcie lotu.Informujac o chorobie pasazer powinien tez miec zaswiadczenie od lekarza stwierdzajacego ,ze moze leciec samolotem i na jakich warunkach.Zaswiadczenia powinny byc takze w jezyku angielskim w celu przedstawienia przed lotem
powrotnym.To o czym pisalem powyzej jest wymagane nie przez linie lotnicza,ale przez sluzby bezpieczenstwa,ktore
prowadza kontrole na lotniskach.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #100  Wysłany: 2015-05-11, 12:40  


WBC wzrośnie na pewno. Oczywiście, sprawę wyjazdu należy przedyskutować z lekarzem prowadzącym. Zważywszy na cykle wikłane neutropenią.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #101  Wysłany: 2015-06-01, 07:22  


Cześć
neupogen vs neulasta
Neupogen działa jak zauważyłem bardziej, że tak powiem dynamicznie, gwałtownie, ale jego działanie szybko się kończy, neulasta stopniowo, ale dłużej. Fakty: w 5-tym dniu po neupogenie wbc od 20-37tys. po neulaście było tylko 18tys., w 10-tym dniu po neupogenie było najczęściej już tylko 4tys. po neulaście 10tys. W dniu kolejnej wlewki (po 14 dniach) po neupogenie 2,5- 3,5tys., po neulaście 4,7tys.
Skutki uboczne: w jednym i drugim w 5-tym dniu lekko mizia nad tyłkiem ;)

Mam pytanko. Czy po neulaście skacze w górę alat wątrobowy? Pytam bo skoczył mi do 111, aspat w normie. Czy wątroba po 8 wlewkach ma już dosyć?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #102  Wysłany: 2015-06-01, 07:49  


Raczej jest to kwestia intensywności i długości leczenia. Z czasem pewnie spadnie, > 2ggn to nie jest jakoś szczególnie wysoko jak na intensywne leczenie.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #103  Wysłany: 2015-06-01, 07:56  


dzięki,
znalazłem w ulotce jeszcze info:
U pacjentów otrzymujących pegfilgrastym po chemioterapii cytotoksycznej obserwowano niezbyt często zwiększenie wartości wyników prób wątrobowych: aktywności aminotransferazy alaninowej (AlAT) lub aminotransferazy asparaginianowej (AspAT). To zwiększenie jest przemijające i aktywności wracają do wartości początkowych.
 
trebor 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 23 Gru 2014
Posty: 211
Pomógł: 31 razy

 #104  Wysłany: 2015-06-12, 14:26  


Cześć
Wiem, że podczas chemioterapii powinno się unikać nadmiernego słońca, ale z czego to wynika? Czy jest jakieś wówczas obniżenie działania cytostatyków? Czy też chodzi o jakieś plamy na skórze, które mogą się pokazać i pozostać, jak np. po bleomycynie? A czy jest jakiś związek pomiędzy działaniem narządów + słońce + chemia?
Wskazanie unikania nadmiernej ekspozycji na słońce mają wszyscy, ale podczas chemii szczególnie, dlaczego?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #105  Wysłany: 2015-06-12, 14:51  


Niektóre leki stosowane w czasie chemioterapii mogą powodować zwiększoną wrażliwość na promienie słoneczne (ryzyko wystąpienia reakcji skórnej). W trakcie leczenia skóra będzie wrażliwsza i bardziej podatna na poparzenia słoneczne.
Nie należy unikać słońca, ale warto zabezpieczyć się kremem z filtrem, i nosić nakrycie głowy.
Jak i również chorzy po chemioterapii są osłabieni, zmęczeni, a gorące powietrze może prowadzić do omdleń i utraty przytomności.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group