1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bezpłatna konsulatcja w poradni genetycznej CO Ursynów
Autor Wiadomość
Irka 



Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 136
Pomogła: 41 razy

 #1  Wysłany: 2013-06-03, 09:16  Bezpłatna konsulatcja w poradni genetycznej CO Ursynów


Witam.
Znalazłam informację na stronie Centrum Onkologii w Warszawie, że jest możliwość wykonania bezpłatnych badań genetycznych , warunkami jakie trzeba spełnić są :
- po pierwsze wypełnić zgodnie z prawdą i odesłać na adres podany na dole ankietę (link http://www.coi.pl/index.p...ta-zgoszeniowa)
- konieczne jest skierowanie do poradni od lekarza pierwszego kontaktu
- zastrzegają sobie, że badania proponują wyłącznie rodzinom z grupy najwyższego ryzyka.

kilka informacji ze strony CO :
"W trakcie pierwszej konsultacji lekarskiej w poradni genetycznej analizowane są dane rodowodowe i kliniczne pacjenta, co pozwala na wysunięcie wstępnego rozpoznania i dobranie odpowiedniego testu genetycznego. Bardzo ważne są informacje o zachorowaniach na nowotwory u pacjenta i/lub członków jego rodziny, które powinny zostać potwierdzone odpowiednią dokumentacją medyczną.
Często już sam wywiad medyczny dotyczący pacjenta, wskazuje na potrzebę diagnostyki w kierunku dziedzicznej predyspozycji do zachorowania na nowotwór. Dotyczy to zwłaszcza chorych na raka jajnika, na rdzeniastego raka tarczycy, obustronnego raka piersi, „potrójnie ujemnego/potrójnie negatywnego” raka piersi, a także osób, u których nowotwór rozpoznano w szczególnie młodym wieku. Wskazania są niemal pewne również, gdy u chorego stwierdzono mnogie polipy w jelicie grubym.

Wynik badania genetycznego jest wydawany i omawiany na drugiej konsultacji lekarskiej.
"

cytat pochodzi ze strony Centrum Onkologii.

:)
 
Irka 



Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 136
Pomogła: 41 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-06, 11:13  


Witam ponownie , mam pytanie.
Wysłałam ankietę i dostałam telefon z poradni,że w moim przypadku chcieliby najpierw zrobić badania mojej mamie i bratu , dopiero mi .
Dodam ,że mama miała nowotwór piersi (mastektomia , i wycięcie wszystkich węzłów chłonnych) , brat natomiast miał guza robaka móżdżku .
Czy może mi wyjaśnić ktoś mądrzejszy ode mnie ;) dlaczego wskazane jest takie postępowanie??
pozdrawiam!
 
fairy 


Dołączyła: 23 Lip 2011
Posty: 25
Pomogła: 9 razy

 #3  Wysłany: 2013-06-07, 11:52  


Prawdopodobnie chodzi o to, aby sprawdzić czy mama i brat są genetycznie obciążeni nowotworem. Jeżeli nie będą, jest mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów u Ciebie.
Ja dostałam zaproszenie na badanie genetyczne, ale do szpitala na Szaserów. Niestety nie mogę skorzystać, bo przebywam poza domem, a zaproszenie zostało wysłane tydzień przed wyznaczoną konsultacją...
Również mam napisane, aby mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu, oraz wyniki i wypisy ze szpitali osób chorych, jeżeli takie posiadam.
 
Irka 



Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 136
Pomogła: 41 razy

 #4  Wysłany: 2013-06-10, 10:16  


Rozumiem wszystko, ale patrząc na to "trzeźwym okiem" czy nie jest łatwiej, taniej i szybciej jeśli zrobią mi po prostu to badanie niż dwóm osobom ? Sama nie wiem :fucc:
 
ZofiaKwiatek 


Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 31
Pomogła: 8 razy

 #5  Wysłany: 2015-12-07, 11:51  


Zastanów się na pewno czy chcesz to wiedzieć, bo ja zrobiłam te badania, mam pozytywny wynik i nic z tą wiedza nie mogę zrobić, po prostu wiem że mam mutację i mogę się regularnie badać, ale skierowania na badania nie dostaniesz tylko wytyczne co badać, jednakże z uzyskaniem skierowania na badania jest problem
 
Irka 



Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 136
Pomogła: 41 razy

 #6  Wysłany: 2016-02-12, 11:46  


Ale nad czym się zastanawiać??
Osobiście uważam ,że badanie dużo daje - daje kopa, że mam się pilnować i regularnie badać. Nie wydaje mi się żeby podejście " lepiej nie wiedzieć niż wiedzieć" był dobrym pomysłem .. :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group