1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Autor Wiadomość
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #61  Wysłany: 2012-04-12, 21:20  


Dobry Wieczor,

Tatus dzis mial tomografie jamy brzusznej. Nie mamy jeszcze wynikow.

Zauwazylam jednak ze nie moze rozmawiac przez telefon i wogole trudno mu mowic. Ma bardzo zmieniony dziwny glos. Czy to normalne po tej chemii bo wlasciwie od momentu jak ja dostal skarzy sie, ze go gardlo boli i trudno mu mowic.

Nerwy mu puszczaja ale nie zwracam na to uwagi. Jak ma sile sie wkurzac znaczy jest niezle
choc przed kazda wizyta u lekarza jakiegokolwiek ma straszna zlosc w sobie. Straszna jest ta choroba.
_________________
mj
 
Honorata 



Dołączyła: 24 Mar 2012
Posty: 279
Pomogła: 79 razy

 #62  Wysłany: 2012-04-12, 22:11  


Skutki chemii maja różne formy. Na tym forum są ludzie z ogromnym doświadczeniem i z pewnością znajdziesz tu wsparcie i odpowiedzi na wiele pytań. Co do złości taty, to pamiętaj, że targają tatą różne emocje. Mogą to być zarówwno złośc, frustracja, strach, obojętność i rozpacz. Tata ma do nich prawo i są one czymś naturalnym w tej chorobie. Trzymaj się i bądź silna-dla niego.
_________________
"Każdy człowiek umiera. Nie każdy żyje naprawdę..."
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #63  Wysłany: 2012-04-12, 22:15  


soraj napisał/a:
po tej chemii bo wlasciwie od momentu jak ja dostal skarzy sie, ze go gardlo boli i trudno mu mowic.


Mogą to być skutki uboczne właśnie.
soraj napisał/a:
ma straszna zlosc w sobie

To również i niestety jest wpisane w tę chorobę :-(
Musicie być przygotowani na zmienne nastroje.
 
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #64  Wysłany: 2012-04-12, 23:27  


Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz. Przegladam to forum codziennie i jest dla mnie ogromnym wsparciem. Uswiadomilo mi ilu ludzi ma podobne problemy. Tatus zawsze mial trudny charakter teraz tez bardzo sie wkurza ale dajemy rade i jestesmy dobrej nadzieji. Staramy sie zyc po staremu poniewaz tego sobie zyczy moj Tata, pracowac, nie nazucac sie, nie byc nadopiekunczymi bo to go denerwuje. Jakos dajemy rade i nie ma teraz za bardzo czasu na uzalanie sie. Dziekuje za wsparcie i mile slowa.

[ Dodano: 2012-04-13, 22:51 ]
Tata dzis nie spal cala noc ma straszne problemy z mowieniem, chrypka, nie moze mowic pozatym wspomina o dusznosciach. Czy aby powinnismy powiadomic lekarza czy to moze byc cos powazniejszego niz skutki uboczne chemioterapii. Czy mozliwe ze rak sie rozprzestrzenia na struny glosowe? Czy mamy cos robic czy poczekac do nastepnej chemii 21/04 i wtedy porozmawiac z lekarzem...chrypa jest silna wlsciwie traci glos?
_________________
mj
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #65  Wysłany: 2012-04-14, 17:28  


soraj napisał/a:
Czy aby powinnismy powiadomic lekarza czy to moze byc cos powazniejszego niz skutki uboczne chemioterapii.


Tak, nowotwór może naciekać na nerw krtaniowy wsteczny i powodować właśnie takie objawy.
Tata 3.04 rozpoczął chemioterapię, aby chemia zadziałała potrzeba trochę czasu, do nastepnej macie tydzień.
Ja zrobiłambym tak, że poszłabym do ogólnego aby wykluczył infekcje, potem porozmawiałabym z lekarzem.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #66  Wysłany: 2012-04-14, 18:30  


Dziekuje za odpowiedz wlasnie tak uczynie.
_________________
mj
 
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #67  Wysłany: 2012-04-17, 20:24  


Dobry Wieczor,

Nistety nie mam dobrych wiesci. Zdrowie Taty wydaje sie pogarszac. Bardzo kaszle. Nie moze mowic jak cos chce powiedziec lapie sie za szyje. W nocy dusznosci sie nasilaja nie spji w nocy poniewaz nie moze zlapac powietrza. Jak lezy ma straszne bolesci plecow i pluc jak to okreslil idzie sie "zesr.c". Poza tym ciezko mu pomoc poniewaz wszystko wie najlepiej nie chce isc do lekarza przed poniedzialkiem. Zawsze byl bardzo trudny w przeszlosci cierpial na zespol urojeniowy, ktory nigdy nie zostal wyleczony poniewaz Tata nie poddal sie leczeniu. Teraz mieszka sam. Brat jest niedaleko od niego ale nie zawsze Tata chce go widziec telefony tez zle znosi. Ja bylam z Tata 2 tygodnie i bede leciec z powrotem ale tez tego nie chce. Nie wiadomo jak sobie z tym wszystkim radzic.
Czy dolegliwosci Taty bezposrednio zagrazaja zyciu i trzeba tam byc i ingerowac bez wzgledu na Taty widzi mi sie czy tez obserwowac sytuacje?Czy mamy go zaciagnac do lekarza wczesniej? Czy moze tak reagowac na chemie? Czy moze byc po niej tak drastyczne pogorszenie? Po sterydach jest troche agresywny...caly czas wkurzony. Jak pomoc Tacie?
_________________
mj
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #68  Wysłany: 2012-04-17, 20:30  


Jeśli ma duszności, bóle to z pewnością powinno się to skonsultować z lekarzem.
_________________
 
andypandy 


Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #69  Wysłany: 2012-04-17, 20:37  


tata chce tam isc w poniedzialek i nie chce suchac o wczesniejszym terminie ...
Ale moze uda sie go namuwic
:?ale?:

[ Dodano: 2012-04-17, 20:45 ]
bardzo pani dziekuje .
 
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #70  Wysłany: 2012-04-17, 20:54  


Czy czas tu ma znaczenie? Czy trzeba jak najszybciej. Przepraszam ze pytam ale czy Tate te dusznoci moga udusic?
_________________
mj
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #71  Wysłany: 2012-04-17, 21:03  


Tata powinien być, jak najszybciej skonsultowany przez lekarza.
 
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #72  Wysłany: 2012-04-17, 21:49  


czy mozna sie udusic podczas nieleczonych dusznosci? potrzebuje konkretnej odpowiedezi.
z gory dziekuje
_________________
mj
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #73  Wysłany: 2012-04-17, 23:36  


soraj, dusznośc w raku płuc jest objawem postępującym, najpierw wystepuje sporadycznie, potem z biegiem nasilenia procesu nowotworowego nasila się.
Można je złagodzić lekami np.,wziewnymi, morfiną.... Tlenoterapia też może być pomocna.
Najlepiej choremu jest w pozycji siedzącej.
Z tego co piszesz, to tata mimo trudnego charakteru, gdyby duszności były tak nasilone (odczuwanie uduszenia) to napewno kazałby wezwać pogotowie.
Tata potrzebuje leków łagodzących duszności, niepotrzebnie się męczy.

soraj napisał/a:
czy mozna sie udusic podczas nieleczonych dusznosci?

Nieleczonego nowotworu płuc onkologicznie, objawowo dusznopści - tak, moga doprowadzić do niewydolności oddechowej.

Tata dopiero zaczął leczenie onkologiczne, które nie wiadomo narazie czy skutkuje, jeżeli tak, to objawy - kaszel, duszności, powinne się zacząć zmniejszać.

Wiem jak bardzo się starasz, ale nic nie zrobisz bez jego zgody.

pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
soraj 



Dołączyła: 04 Mar 2012
Posty: 117
Pomogła: 13 razy

 #74  Wysłany: 2012-04-18, 01:18  


Dziekuje bardzo mi ten post pomogl. x
_________________
mj
 
andypandy 


Dołączył: 02 Mar 2012
Posty: 24
Pomógł: 1 raz

 #75  Wysłany: 2012-04-18, 18:26  


tata mial problemy z lekocytami przy poprzedniej chemi czy teraz moze to byc ten sam problem i przeziebienie ??????
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group