1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rakowiak atypowy
Autor Wiadomość
hania2 


Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2013-03-14, 13:04  Rakowiak atypowy


Kochani - dzis odebralam wynik badania histop. po operacji guzka pluca prawego. Prosze o pomoc i rade poniewaz jestem zagubiona, zdruzgotana i nie wiem co dalej.

Rok temu prywatnie zrobilam tomografie jamy brzusznej i przy okazji radiolog ujal pluca. Wyszedl guzek z opisem ze prawdopodobnie hamartoma. Po trzech miesiacach powtorna tomografi i wynik - guzek bez progresji. Jednak odwiedzilam w Warszawie dwoch profesorow i powiedziano mi zeby dac sobie spokoj.
Pod koniec roku 2012 bylam bardzo niespokojna i zrobilam Pet. Wyniki zalacze w drugim poscie. Znow wizyta u torakochirurga i zdecydowalam sie na usuniecie. Mialo byc bez problemow.

Operacja 13 luty 2013.
Wynik badania srodoperacyjnego nowotwor neuroendokrynny - rakowiak lub rak wielkokomorkowy.

Operacja bez powiklan po trzech dniach przyszlam do domu. Dzis tj.14.03.2013 otrzymalam w klinice wyniki i skierowanie do Ambulatorium Kliniki Nowotworow Klatki Piersiowej w Warszawie na Ursynowie. Termin przyjecia 19.03.2013. Swoje wyniki zalacze wieczorem.

Podam podstawowe dane
- srednica guza 2-3 cm
- przerzut na osierdzie
- zmiana dwuogniskowa, G2
- wloknienie, zatory w naczyniach krwionosnych guza, zatory w naczyniach oplucnej
- klasyfikacja T2 N0 M1 R0 L0 V1 ; nowa T2a N0 M0 ; przynaleznosc do grupy IB
Mikroskopowo nacieka oplucną plucną /przenika całą/

Wieczorem dodam dalsze wyniki. Moze jest ktos na forum kto boryka sie z tym problemem. pROSZE O POMOC ,

Dodano 2013-03-14, 1944
Zgodnie z wczesniejszym wpisem zalaczam wynik badania histopatologicznego i prosze o poradę.





img002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 6961 raz(y) 373,67 KB

img003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 6648 raz(y) 188,25 KB

 
hania2 


Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2013-03-15, 16:33  rakowiak atypowy


Zaglądam ciagle na forum lecz niestety nikt nic nie napisal. Dlaczego???
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #3  Wysłany: 2013-03-15, 16:51  


Haniu ,nie denerwuj się na pewno ktoś Ci odpowie ,lecz nie zawsze następuje to natychmiast,ponieważ nasza kadra naprawdę ma pełne ręce roboty.A oczekujesz zapewne merytorycznych odpowiedzi.
Pozdrawiam.
 
Maciek76 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 434
Skąd: S-c
Pomógł: 69 razy

 #4  Wysłany: 2013-03-15, 21:43  


hania2, może napisz do któregoś z Administratotów na PW z prośbą o zainteresowanie się Twoim wątkiem :)
_________________
Carcinoma planoepitheiliale akeratodes g2
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2013-03-15, 21:49  


Praktycznie jedyną metodą leczenia rakowiaków jest chirurgia, ewent. chemioterapia w przypadku rakowiaków atypowych (10-20% odpowiedzi na leczenie) bądź włączenie leczenia farmakologicznego.
Co prawda rakowiak atypowy ma nieco bardziej agresywny przebieg niż r. typowy, jednak leczenie chirurgiczne może być tu stosowane zarówno jako leczenie pierwotne, jak i w przypadku progresji przy niedoszczętnym wycięciu / nawrocie.

I spokojnie, wbrew pozorom odpowiedzi nie pisze się "z palca" - trzeba poszukać, poczytać, przypomnieć sobie pewną wiedzę. To nie dzieje się w 5 sekund :)
_________________
 
hania2 


Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #6  Wysłany: 2013-03-16, 06:42  


Dziekuję kochani za dobre slowa i będę czekala na podpowiedzi a moze jeszcze trzeba wkleic dodatkowe badania ? np. PET z konca listopada 2012 gdzie nie byl wykazany guzek w osierdziu, ktory tez byl wycięty podczas operacji. Prosze administratora o odpowiedz.

Fizycznie dochodze do siebie ale psychika slabiutka. Dobrze,ze jestescie kochani i nie zostawiacie czlowieka samego, jeszcze raz dzieki. Szukam tez dobrego onkologa z Warszawy ktory zajmuje sie guzami neuroendokrynnymi, aby wiedzial jak pokierowac leczeniem.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2013-03-16, 06:57  


hania2 napisał/a:
będę czekala na podpowiedzi

Ale podpowiedzi odnośnie czego?
_________________
 
hania2 


Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #8  Wysłany: 2013-03-16, 07:28  


Chcialabym wiedziec jak powinno wygladac postepowanie po takiej operacji, gzie sie zglosic,jakie badania dodatkowe itp. Dostalam od lekarza prowadzacego ktory mnie operowal skierowanie do onkologa na Ursynow. Zarejesstrowalam sie juz ale podobniez nie ma tam specjalisty onkologa od rakowiakow. Podobniez na Wawelskiej takimi sprawami zajmuje sie onkolog dr. Kolasinska. Sprobuje sie tam dostac. W poniedzialek bede dzwonic i o wszystim Was informowac. Gdzies w postach czytalam o prof. Cwikla z W-wy, ktory jest w Radzie Naukowej tego typu guzkow. CZytalam tez o Gliwicach lecz dla mnie to za daleko. Moze ktos mi w tym temacie podpowie.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #9  Wysłany: 2013-03-16, 20:20  


hania2 napisał/a:
Chcialabym wiedziec jak powinno wygladac postepowanie po takiej operacji,gzie sie zglosic

"Kontrola i dalsze leczenie w CO w Warszawie, ul. Roentgena itd."
Tak jak pisałam, główną metodą leczenia rakowiaka jest chirurgia, chemioterapia stosowana jest rzadko, radioterapia w ogóle. Jesteś po leczeniu operacyjnym, tak więc - zgodnie z tym co napisano na Twoim wyniku - prawdopodobnie pozostanie kontrola, być może lekarze będą zastanawiać się nad chemioterapią bądź farmakoterapią.

Odnośnie poszukiwania lekarzy i kwestii z tym związanych, polecam dział: http://www.forum-onkologi...czenie-vf14.htm

Mała prośba - pisząc posta, po kropkach czy przecinkach stawiaj spację. Z góry dzięki.
_________________
 
hania2 


Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #10  Wysłany: 2013-03-17, 05:36  


Witam Was kochani-w poniedzialek jestem umowiona z onkologiem na Wawelskiej.
Mam byc rano i bez jedzenia i picia.Onkolog -Pani dr.Kolasinska,ktora zajmuje sie tego typu guzkami.Będe o wszystkim informowac.Przepraszam za pisownię i blędy ale mam sprawną w tej chwili prawą rekę a lewa w gipsie.
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #11  Wysłany: 2013-03-17, 19:45  


Więc ,czekamy Haniu :)
 
hania2 


Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #12  Wysłany: 2013-03-19, 11:12  


Wczoraj pierwsze spotkanie z onkologiem, pobrano krew na badania ogolne oraz na chromogranine oraz mialam scyntygrafie i podany izotop. Musialam duzo pic wody przed badaniem. Rozbolal mnie zolądek i ledwo wrocilam wieczorem do domu. Mam klopoty z badaniami poniewaz mam prawdopodobnie klaustrofobie. Podczas badania robi mi sie gorąco i niedobrze, Uczucie okropne, ale aparat nie byl zamkniety i udalo sie. Jutro wyniki z opisem i zaleceniami do onkologa. Badanie opisuje prof. Cwikla - lekarz przez duze L. Wnikliwy i daje poczucie bezpieczenstwa. Jednak boje sie bo klasyfikacja z badania histop. daje duzo do myslenia.

Mam pytanie - bo wydaje mi sie ona niespojna. Wyglada tak:
T2 No M1 R0 L0 V1
Nowa- T2a No M0
Uwaga moja - w pierwszym rzedzie M1 napiana jedynka dlugopisem a w drugim rzedzie
Nowa - jest M0 pisane komputerowo
Czy to jest dobrze?
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #13  Wysłany: 2013-03-19, 23:51  


bardzo dobrze :)
M0-brak przerzutow odleglych :)
 
 
hania2 


Dołączyła: 08 Mar 2013
Posty: 18
Pomogła: 1 raz

 #14  Wysłany: 2013-03-20, 07:13  


kochana infinity-podnioslas mnie na duchu tylko nie wiem dlaczego wg starej kwalifikacji jest M1- spojrz na wyniki badan ktore zalaczylam.
 
Maciek76 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 434
Skąd: S-c
Pomógł: 69 razy

 #15  Wysłany: 2013-03-20, 07:53  


hania2,

Masz pw!! :)

[ Dodano: 2013-03-20, 08:24 ]
Haniu OKEY,napisze ,ale zrób tak jak Ci napisałem :)

Będzie dobrze!! :)
_________________
Carcinoma planoepitheiliale akeratodes g2
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group