1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy rak jelita grubego może dać przerzuty na moczowód ?
Autor Wiadomość
maroska 


Dołączyła: 03 Mar 2011
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2011-03-03, 20:21  Czy rak jelita grubego może dać przerzuty na moczowód ?


Witam was kochani i liczę na jakąś podpowiedź!
Muszę chyba zacząć od początku > Moja mama choruje na raka w zasadzie od 5 lat! Pierwsze były jajniki ale to nie był typowy guz tylko wykryto komórki rakowe w jakimś tam płynie ( piszę tak dlatego że moja mama jest bardzo świadoma swojej choroby i w zasadzie wszystkie wyniki ma "tylko dla siebie" niestety.................niestety później również ma ale.że się nie interesuje ale to już inny temat) , byłą operacja usunięto oba jajniki razem z macicą, było ok po dwóch latach okazało się że ma raka jelita grubego w typie naciekającym w ściany, była operacja usunięto miejsce chore wraz z zapasem! Przeszła cykl chemioterapii nie wiem dokładnie czym, wiem że szpital występował o przydzielenie Avastinu ale podobno nie dostała "przydziału" :?ale?: , po tym wszystkim cały czas była pod kontrolą, niedługo po chemii miała robiony PET i było ok, miała też kolonoskopie i też ok i tomografie .......i tak minęło prawie 3 lata, po czym na ostatnim tomografie wyszło że ma guz na moczowodzie wielkości 2 cm (jak się okazało potem to było powodem wysokiego ciśnienia), oraz na innej części jelita, chyba zaraz za tym usunięciem. Najbardziej bulwersujące jest to że na przedostatnim tomografie (niedługo wcześnie no może ze 3 miesiące) nic nie wychodziło !!!a lekarze tłumaczą się że miednica zasłaniała.......była też prywatnie na USG i lekarz też nic nie widział! Mama wcześniej bardzo prosiła o kolejny PET bo miała bóle ale lekarka nie chciała dać zlecenia :?ale?:
Mamie na cito założono cewnik udrażniający moczowód! niestety źle bo cały czas krwawi , a lekarka zapisała ją na chemioterapie!!
I teraz właśnie czy rak jelita mógł dać taki przerzut, a może to poprostu jakiś zług i zwykła torbiel!! lekarze tego nie zbadali!! żadnych próbek nie pobrali! przyjęte że to przerzut!! Zastanawiam się czy chemioterapia w tym przypadku to jedyna alternatywa??

Proszę podpowiedzcie coś, moja mama jest załamana i ja też (choć ja nie przyjmuję do wiadomości że to wyrok, ja wierzę że będzie dobrze i też to mówię mami9e), zresztą przez te trzy lata często słyszałam że ona umiera ze nie ma po co żyć i w ogóle, nawet jak było ok!! Ja nie potrafię z nią rozmawiać, mama twierdzi że ja się denerwuje że nie rozmawiam z lekarzami! i że nie potrafię............echhhh
A i mama leczy się w Warszawie na Wołoskiej!(niestety)
 
gosia33 



Dołączyła: 23 Paź 2009
Posty: 225
Skąd: zabrze
Pomogła: 31 razy

 #2  Wysłany: 2011-03-06, 14:58  


Witaj.
Niestety ja nie jestem w stanie udzielić Ci jakiejkolwiek pomocy bo po prostu jestem "zielona" w tym temacie, ale na pewno dobrze by było gdybyś wkleiła tu przebieg choroby, wyniki badań itd..
Mam nadzieję, że osoby ,które mogłyby coś poradzić- poradzą :)
Pozdrawiam..
_________________
gosia33
 
Erevain21 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Paź 2009
Posty: 209
Skąd: Wrocław/Lublin
Pomógł: 77 razy

 #3  Wysłany: 2011-03-30, 04:50  


przerzut może pójść wszędzie, na każdy narząd.
Istnieje przesłanka , ze to przerzut. Jednak w raku jelita grubego chemioterpia nie jest leczeniem skutecznym.
Bez zbadania tej zmiany nikt nie jest w stanie okreslic co to za zmiana.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group