1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
8 lat walki, i nawrót
Autor Wiadomość
Ewa86 


Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Wrocław

 #1  Wysłany: 2013-01-06, 22:18  8 lat walki, i nawrót


Witam,
pracuję za granicą, w Niemczech, opiekuję się młodą kobietą z nowotworem, najpierw pierś-amputowana, potem płuca, zaleczone. Teraz badania wykazują nowotwór w jamie brzusznej, zbiera sie woda w brzuchu, aczkolwiek po zalożeniu cewnika wydaje mi się, że jest jej mniej.
Za 3 tygodnie zaczynamy chemię, nie wiem dokładnie jaka to będzie chemia, jakie składniki, ostatnia chemia była bodajrze w maju, moja pacjentka zniosła ją tragicznie, wpadła w śpiączkę, 6 tygodni lekarze walczyli o jej życie, w sumie niemieccy lekarze z jej szpitala, z onkologii mówią o niej cud medyczny, 4 razy była już w takim stanie, że rodzina przyjeżdżała się żegnać z nią.
Obecnie jest w bardzo dobrej formie, lekarze są pozytywnie zszokowani, nie widzieli jej w tak dobrym stanie.
Jak tu przyjechałam to...miała rozlegulowany cykl nawet odzywiania, w tym momencie zjada śniadanie ok.9 potem obiad,i kolacje, w miedzy czasie stoja jej ulubione rzeczy obok niej, chodzi za pomoca chodzika, w ramach asekuracji.
Podczas chemii, będę z nią w szpitalu, ona tego chce, i ja tego chcę :) Nie będzie się czuła samotna, i zawsze jej pomogę, znamy się krótko, ale idealnie się rozumiemy, robię co mogę żeby poprawić na maksa konfort jej życia.
Niestety nie znam dokładnych wyników, a może inaczej znam je, ale nie dość, że są po niemiecku,to nie mam zgody żeby je rozpowszechniać, ale morfologia jest dosc dobra jak na nią.
Teraz przez ten czas przed chemią chciałabym ją na maksa wzmocnić, ona je, nawet odczuwa głód ;) jak przyjechałam tutaj do niej, to nie odczuwała głodu, poprzedniczka serwowala gotowce, z zamrazalki...Ja gotuję codziennie coś innego,i to jej smakuje:)Je chętnie,i ma apetyt!!! Mysle, ze to bardzo wazne, dzisiaj przed chwilą znalazłam niemiecki odpowiednik nutri drinkow, chyba spróbujemy, jakie jest Wasze zdanie?
Strasznie się rozpisałam,ale to nawet nie jest 10% całości.
Jeżeli macie jeszcze jakieś porady to poproszę,forum znalazłam dzisiaj,i czytać dopiero zaczynam,zejdzie mi kilka dni,ale będę mądrzejsza!!!
Pozdrawiam Was serdecznie!!!
_________________
Opiekunka:)
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #2  Wysłany: 2013-01-06, 23:23  


Witaj Ewo86
Nie mogłam się powstrzymać. Już bardzo dawno nie czytałam tak... Hmm, optymistycznego (mimo całej treści) wejścia na to forum.
:)
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
Ewa86 


Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Wrocław

 #3  Wysłany: 2013-01-06, 23:31  


joa, bo ja taka jestem i zarazam ttym swoim optymizmem moja kochana pacjentke:)
Wiem...jest w stanie ciężkim, bardzo bardzo dużo przeszła,ale ona chce żyć!!! I wszystko co jest tylko mozliwe, jestem w stanie zrrobić dlla poprawienia jej konfortu życia !!!
Obecnie (chyba będę o wszystkim w jednym wątku pisała) po informaci o wznowie jest w kiepskiej formie psychicznej, ale ja potrafię to zmienić, próbuję, próbuję, i musi mi to wyjść, na razie czuwam, czy jej niczego nie potrzeba, czy ma to co lubi, gaszę światło, wwyłączam tv jak widzę, że śpi, cewnik opróżniam itd. Miliony prostych rzeczy, ale najlepiej iść do przodu małymi kroczkami.
Jest niecierpliwa, wwidzi wszystko w czarnych barwach, ale to minie, właśnie się dokształcam, jak reagować,co robić,jak postępować.
Pozdrawiam
Ps - mam bardzo dużo pracy, ale myślę o napisaniu książki o niej,o jej walce, a może dziennik|? hm...
_________________
Opiekunka:)
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #4  Wysłany: 2013-01-07, 10:04  


Ewa86 napisał/a:
Niestety nie znam dokładnych wyników, a może inaczej znam je, ale nie dość, że są po niemiecku,to nie mam zgody żeby je rozpowszechniać,

Ewa86 napisał/a:
Obecnie (chyba będę o wszystkim w jednym wątku pisała) po informaci o wznowie jest w kiepskiej formie psychicznej,


Pamiętaj o lojalce i o tym, że jesteś w pracy ( a przez to nie możesz pewnych rzeczy wyciąga na forum publicznym)
 
Ewa86 


Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: Wrocław

 #5  Wysłany: 2013-01-07, 10:13  


witam,pamietam:)
To nie tylko praca dla mnie,to pasja!!!
Miłego dnia wszystkim życzę!!!
_________________
Opiekunka:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group